Προς το περιεχόμενο

Δεν ακουω το μπασο οταν το συνδεω στη καρτα ηχου


sambador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα προσφατα αγορασα μια καρτα ηχου ΝΙ AUDIO KONTROL 1 http://www.native-instruments.com/index.php?id=audiokontrol1 την εχω συνδεσει στο pc μπορω να ακουσω μουσικη οπως και μπορω να ακουσω παλιοτερες ηχογραφησεις που ειχα κανει με cubase,κατα ενα περιεργο λογο δεν μπορω να κανω ηχογραφισεις δεν ακουω το μπασο οταν το συνδεω πανω της.μηπως εχω ξεχασει να κανω καποια ρυθμηση στο cubase(εχω καιρο να ασχοληθω με cubase και home ηχογραφησεις)

www.myspace.com/dimitrisdimas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν περιέγραψε λίγο το set up σου.

 

Δουλέυεις με κάποια κονσόλα της οποίας κάποιο stereo sub στέλενεις σαν input στην κάρτα ήχου ή συνδέεις κατευθείαν το μπάσο πάνω στην κάρτα και ακούς από ηχεία τα οποία έχεις συνδεδεμένα πάνω στην κάρτα επίσης;

 

Mήπως από Cubase έχεις κλείσει εντελώς το input (mute);

Μηπως υπάρχει input level knob πάνω στην κάρτα και είναι κλειστό εντελώς;

Μήπως όταν ηχογραφείς είναι ενεργοποιημένο το "monitor" στο cubase; (Μικρό εικονίδιο ηχείου κοντά στο κουμπί rec σε κάθε track)

Μήπως είναι θέμα προενισχυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και συνεχιζω...

μηπως δεν εχεις επιλεγμενη την καρτα ηχου στο device setup?

Μηπως εχεις επιλεγμενο το direct monitor? (sto device setup)

μηπως εχεις επιλεξει λαθος input?

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σας ευχαριστω που απαντησατε,αισθανομαι λιγο μ@λ@κ@ς τωρα,ειμουν σιγουρος οτι ηταν κατι απλο,ειχα κλειστη την επιλογη on/off monitorστη καρτα ηχου.... ::) ευχαριστω και παλι με βγαλατε απο μια δυσκολη θεση δυο μερες το εψαχνα...

www.myspace.com/dimitrisdimas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου