Προς το περιεχόμενο

american standard vs american deluxe


bihlas87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Η πλάκα πάντως Χάρη είναι ότι αυτοί οι λίγο συμπιεσμένοι μαγνήτες, τείνουν να "γράφουν" πολύ καλά στην ηχογράφηση... και χωρίς πολλά κόλπα.  ;)

....

 

Ιδιαίτερα δεν αν είσαι από αυτούς (σαν εμένα) που στις single coil ξεχνάνε πατημένο τον κομπρέσσορα έτσι κι αλλιώς.... βοηθάει και με το παραπάνω. Και λόγω του φυσικού compression που οδηγεί σε πιο ήπιες ρυθμίσεις του compressor αλλά και λόγω του μειωμένου θορύβου που διαφορετικά θα "αναδυόταν" από το compression.  ;)

 

Βέβαια.... και το άλλο ... το κανονικό single coil έχει τη χάρη του. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Η πλάκα πάντως Χάρη είναι ότι αυτοί οι λίγο συμπιεσμένοι μαγνήτες, τείνουν να "γράφουν" πολύ καλά στην ηχογράφηση... και χωρίς πολλά κόλπα.  ;)

 

 

και πολυ καλυτερα γραφουν,και δεν εχεις ενα ενοχλητικο τζζζζζζζ στο κεφαλι σου και ειναι και πιο drive friendly χωρις τις ενοχλητικες ψηλες να ξυριζουν  8)

κατα την γνωμη μου τα καθαρα τους ειναι αξιοπρεπεστατα.(οκ ειναι λιγο καλυτερα των κανονικων single coil)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου