Προς το περιεχόμενο

fender hotrod 57 η eric johnson signature?


treloagori

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mε προλαβες. :)

Και φυσικα προκειται περι soft V neck shape.

 

 

Αν το αναφέρει ως soft V στο site πάω πάσο, αλλά έχω την εντύπωση επειδή δοκίμασα μία ότι είναι πραγματικά καρά V και σίγουρα λίγο πιό παχύ από την EJ από το 7ο διάστημα και κάτω.. δηλαδή V κανονικό. Soft V έχω δεί ως μπράτσο στην Classic Player 50, το οποίο ναι όντως θυμίζει V σε πιό "μαζεμμένες" διαστάσεις σε σχέση με το neck της HR 57

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν το αναφέρει ως soft V στο site πάω πάσο, αλλά έχω την εντύπωση επειδή δοκίμασα μία ότι είναι πραγματικά καρά V και σίγουρα λίγο πιό παχύ από την EJ από το 7ο διάστημα και κάτω.. δηλαδή V κανονικό.

Θα συμφωνησω μαζι σου στο οτι οι 2 κιθαρες παροτι θεωρητικα εχουν soft V εχουν διαφορετικο προφιλ.Αλλωστε η EJ ειναι custom ουσιαστικα.

Παντως η Hot Rod εχει ολοιδιο neck σε feel με την Eric Clapton,εκτος τα ταστα.

Aαα κ μου φανηκε πιο γλυκο το CAR στην Hot Rod απ'οτι στην EJ. Ισως να'ταν η ιδεα μου απλα.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο το προφίλ είναι τελείως διαφορετικό και στις 2. Για την Clapton δεν γνωρίζω μιάς και δεν την έχω ακουμπήσει ποτέ μου. Οπότε δεν γνωρίζω αν είναι πολύ κοντά τα 2 μπράτσα όπως αναφέρεις.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε επειδή η συζήτηση πήγε στο v-shape κ.τ.λ. και επειδή είπες οτι έχεις ήδη μια malmsteen (η οποία είναι εντελώς διαφορετική), θα σου πρότεινα να τις παίξεις και τις 2 πριν αγοράσεις κάποια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φίλος μας ο taq έχει απόλυτο δίκιο για τους μαγνήτες της hotrod:

SCN Pickups Paired with DiMarzio® Tone Zone™ Bridge Pickup

 

treloagori μήπως είχες κάποια άλλη κιθάρα στο μυαλό σου;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα με ολα τα προφιλ δεν εχω προβλημα γιατι ουτως η αλλως δεν παιζω λαιβ να κουραστω κλπ...σιγουρα προτιμω καποια συγκεκριμενα και παντα τα πιο χοντρα μπρατσα...με λεσπολια δηλαδη η καλυτερη μου...ειχα παιξει με d shape και το προτιμουσα απο c...γενικα για μενα ισχυει οσο πιο χοντρο τοσο πιο ξεκουραστο...μην επικεντρωνομαστε στα προφιλ γιατι αν ηταν να παιζω μονο με ενα προφιλ θα πρεπε να πουλησω τον μισο εξοπλισμο μου...η φαση ειναι οτι την βρισκω σε κομματια και μου βγαινει αρκετα φθηνα δηλαδη στα 1200-1300....θα ναι η 5η στρατ που εχω φτιαξει οποτε δεν θα εχω ιδιαιτερο προβλημα...και μονο που κοστιζει και μου βγαινει τοσο πιστευω οτι αξιζει...τρεμολο φοραει vintage ετσι?με steel block?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια φοβαμαι πως τα λεφτα ειναι πολλα σε θεμα ηχου εννοω δηλαδη γιατι για μενα καμια fender δεν αξιζει τοσα πολλα...πληρωνω την υπογραφη και το tinted κλπ...αντε να πω πως η malmsteen τα αξιζει...εχει scalloped,custom color (vintage white) που δεν βγαινει σε αλλα αμερικανικα μοντελα κλπ...φοβαμαι μηπως θα πρεπε να χτυπησω 2 classic player 50 και 60 και μια τελε που δεν εχω και να χαιρομαι...ποσοτητα εναντιον ποιοτητας που λενε...αν και οι classic player ειναι πολυ καλες...αλλα κι αυτες φοβαμαι μην αχρηστευτουν στο μελλον με μια αγορα μιας 62 reissue

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φαση ειναι οτι την βρισκω σε κομματια και μου βγαινει αρκετα φθηνα δηλαδη στα 1200-1300...

 

 

http://www.dv247.com/search/0/0/ProductQuantity/Descending/eric+johnson/1/

 

& δεν την  παρνεις καινουργια και με θηκη με ΛΙΓΟΤΕΡΑ χρηματα απο οτι θα εδινες για τα...κομματια?

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το συγκεκριμενο σαιτ εχω ακουσει πολυ κακα σχολια...τα μισα προιοντα δεν τα εχει στο στοκ,και κραταει τα λεφτα παρολαυτα με το που παραγγελνεις ειτε το εχει ειτε οχι και μετα για κανα μηνα πρεπει να περιμενεις να μπουν πισω..επισης νομιζω οτι εχει καποιους φορους...γενικα εχω ακουσει ασχημα γι αυτο...φαντασου να μου κρατησει τα λεφτα και να μην μπορω για ενα μηνα να παρω τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ακους παπαριες,μια χαρα site ειναι (μαλλον το εχει αγορασει ο ...Thomann απο οτι εμαθα τωρα τελευταια) απλα τα πραγματα σου ερχονται σε 10-15 ημερες αντι για 3-5 απο Θωμα.επισης μπορεις οποιαδηποτε στιγμη να ακυρωσεις την παραγγελια σου και τα λεφτα επιστρεφονται στην πιστωτικη σου καρτα.

 

επισης νομιζω οτι εχει καποιους φορους

 

ειμαστε η... αφρικανικοτερη χωρα της ΕΕ αλλα δοξα τω θεω φορους σε ενδοκοινοτικες συναλλαγες δεν εχουμε επιβαλει ακομα... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου