Προς το περιεχόμενο

μετατροπη σε mp3


sidewalk_lovin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το μετατρέπει μόνο του, αλλά δες και τις ρυθμίσεις έτσι; Όταν θα σου ανοίξει το παράθυρο για το audio mixdown, θα πρέπει να βάλεις και κάποιες ρυθμίσεις για το mp3 σου (πχ 160, 192  κλπ)

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ρυθμισεις μου προτεινετε να κανω?

 

δεν υπάρχει συνταγή! όπως θες! αν θες χτύπα 320Kbit/s, 44.100Hz stereo και θα είσαι αρχηγός

έχε απλά υπόψη σου ότι όσο πιο μεγάλη τιμή kbit/s τόσο πιο πολλά MBytes θα προκύψει το mp3 σου.

αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν έχεις κάποιον Limiter με ενεργοποιημένο dithering στο Master Channel, απενεργοποίησε το. Προκύπτουν περίεργα αποτελέσματα κατά την μετατροπή σε .mp3 (στα δικά μου αυτιά).

 

Επεξήγηση: απ΄όσο γνωρίζω οι περισσότεροι .mp3 encoders δουλεύουν με 32bit floating words οπότε δεν έχει νόημα να κάνουμε downgrade το σήμα που θα τους τροφοδοτήσουμε. Επίσης αν λάβουμε υπόψιν ότι ο θόρυβος είναι σε υψηλότερες συχνότητες από το LP Filter του .mp3 encoder...

 

Nikodemos, νομίζω ότι είναι το territory σου.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ παιδια αν και μου βγαζει στις ρυθμισεις και διαφορα αλλα τα τσεκαρω μαλλον εκεινα ειναι περιττα?

 

channels βάλ'το stereo, real time export και update display άσ'τα , μη τα τσεκάρεις

πειραματίσου όμως και γενικά μη το φοβάσαι το άθλημα!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου