Προς το περιεχόμενο

Funky Goat (Φανκίζoντα αιγοπρόβατα)


stavrilian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ωραιος!Περα απο το πολυ ωραιο παιξιμο,τα samples μου κολλησαν χαζοχαμογελο που διαρκει ;D

Για πες λοιπο εξοπλισμο,τι ενισχυτες χρησιμοποιησες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολυ Πέτρο! Χαιρομαι που σου άρεσε!

 

λοιπον για τον εξοπλισμο τωρα...Η κιθαρα οπως ειπα ειναι μια vigier excalibur indus καρφι στην καρτα ηχου ενος macbook και απο κει και μετα guitar rig.

 

To βασικο φανκο-ριφ ειναι με εναν vox αν θυμαμαι καλα,το καθαρό σολο ειναι με rectifier, η φανκο-ρυθμική ειναι με JCM800, το blues σολο ειναι σκετη κιθαρα χωρις GR και το τελικο σολο με plexi+rat. To "μπασσο" εξηγώ πιο πριν στον longshadow πως ειναι, μονο που ξεχασα να αναφερω πως ειναι γραμμενο 2 φορες με 20% Left Right εκαστο.

 

Ολα τα samples ειναι απο την βιβλιοθηκη του Logic.

 

Αυτααα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο Σταύρος... εαν θέλεις να βάλεις ποιό πολύ χρώμα στο Funky Goat να σου δανείσω τον σκύλο μου,μιλάμε για μεγάλο καλλιτέχνη  ;D

Δείγμα από κινητό  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο Σταύρος... εαν θέλεις να βάλεις ποιό πολύ χρώμα στο Funky Goat να σου δανείσω τον σκύλο μου,μιλάμε για μεγάλο καλλιτέχνη  ;D

Δείγμα από κινητό  ;)

 

Μπορει να στον παρω για μερικα sessions!

Ως τοτε ομως, θα μου τον δανείσεις σε κανα live να μου φτιαξει ηχο, γιατι με τοσα μηχανηματα που εχει ακουσει το σκυλακι πρεπει να εχει γινει expert!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου