Προς το περιεχόμενο

guitar equalization-ενα θεμα με ουσια!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πεταλιερες ... πολυεφφε ... τερατουργηματα μηχανηματων τελευταιας τεχνολογιας .... stomp boxes..... μοντελινγκ......

 

ειναι να τρελαινεται κανεις!

 

εχοντας περασει απο διαφορα μηχανηματα , zoom 606- digitech rp80 & gnx1 - roland vg-88-boss gx 700 & το τελευταιο μου αποκτημα ( εχοντας πουλησει ολα τα προηγουμενα!) gt-8 εχω καταληξει να δινω μεγαλη σημασια στις ρυθμισεις του εκουαλαιζερ! μονο που πρεπει καποιος να με ενημερωσει , λεγοντας μου πως πρεπει να το χειριζεται καποιος , ποιες συχνοτητες χρησιμευουν ωστε να επιτευχθουν ορισμενα ηχοχρωματα , ποιες συχνοτητες ειναι ''αχρηστες'' στο ευρος φασματος της ηλεκτρικης κιθαρας ,ειδικοτερα καποιες ρυθμισεις ''κοινης ωφελειας για strat , και γενικα οτιδηποτε.

 

εχω πελαγωσει πραγματικα! δεν ξερω ποια συχνοτητα να πειραξω στο eq της πεταλιερας μου.πως να ξεμπουκωσει ενας ηχος.ποιες συχνοτητες να αυξομειωσω στην παραμορφωση και γενικα εχω καταληξει να κανω απειρες επικυψεις καθε βραδυ που παιζω στο μαγαζι , ψαχνοντας ενα σετ ηχων που θα μου αρεσει ε π ι τ ε λ ο υ ς!!!!

 

γιατι αραγε καθε παρασκευοσαβατο που δουλευω ακου και διαφορετικο ηχο? εστω καποιο site με προτεινομενες ρυθμισεις η καποιο αρθρο με γνωσεις αντοιστιχες.....

 

σας ευχαριστω!

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά,

 

Πέραν βασικών υποδείξεων το equalization είναι θέμα γούστου και αναγκών.

Για να πάρεις όμως μία ιδέα συκγεκριμένα για κιθάρες δες εδώ

 

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου