Προς το περιεχόμενο

Ποια ηταν η πρωτη σας κιθαρα;


Antonyvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω ειμαι συναισθηματικα δεμενος με την Pacifica μου δεν λεει πολλα αλλα οπως ειπε κ το παιδι απο πανω με βολευει περισσοτερο ...... ακουω αλλος αντε ρε παιδια!!!

Sounds Like a Strat..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η πρωτη πρωτη κιθαρα που μου αγορασε ο πατερας μου παρολες τις αντιρησσεις της μανας μου ηταν μια μαυρη μαρινα stratostyle. δε θα το ξεχασω ποτε.....ηταν μεταχειρησμενη  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου πρώτη κιθάρα που παίζει ακόμα είναι μια κλασική Aria μοντέλο AC-6 το 1985. Η πρώτη ηλεκτρική ήρθε το 1996 μια κλασική μαύρη με άσπρο pickguard Squier Strat του 1996 made in China που είχα αγοράσει 50.000 δρχ από τον Ριχάρδο στη Θεσ/νίκη. Ως συνειδητοποιημένος 17χρονος όμως της έβαλα κατευθείαν Gotoh κλειδιά και έναν Dimarzio PAF Pro στην θέση bridge. Μαζί με ένα τρανζιστοράτο 20W μονοκάναλο ενισχυτάκι με 8'' ηχείο και ένα Boss Metal zone και το Crybaby original άρχισα να σκαλίζω Enter Sandman και τα συναφή. Η κιθάρα υπάρχει ακόμα εννοείται. Έχει βέβαια τους τσαμπουκάδες της αλλά παίζει κανονικά. Αυτά από εμένα.  ;D

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη ηλεκτρική πριν από 4 χρόνια μια Epiphone Les Paul 100. Θρυλική κιθάρα. Παίζει ακόμα αν και έχει την κακιά συνήθεια να ξεκουρδίζεται με την μια. Πρέπει να είναι μάπα τα κλειδιά! Τη είχα πάρει 220 euro από ένα κιθαράδικο στον βύρωνα.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη ηλεκτρική πριν από 4 χρόνια μια Epiphone Les Paul 100.

 

Μιά από τα ίδια. Μετά τις (αισθητικές και μη) επεμβάσεις μου παίζει καλά, αν και θέλει ένα nut της προκοπής.

 

Πριν από αυτή είχε προηγηθεί μια κλασσική που είχα πάρει 5 χιλιάρικα δεύτερο χέρι (ολοκαίνουργια) από κάποιο πιτσιρίκι που του την είχαν φορτώσει οι γονείς του για να μάθει.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια Epiphone Les Paul Special Black Sunburst μαζί με έναν ενισχυτή Drive 20w.

Καλή κιθάρα, δε με βόλεψε καθόλου το μπράτσο της όμως.

 

Πωλήθηκε προ διετίας σε συνφορουμίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου