Προς το περιεχόμενο

Ποια ηταν η πρωτη σας κιθαρα;


Antonyvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρώτη ηλεκτρική μια Jackson Ps4  που πήρα μεταχειρισμένη πρίν πολλά χρόνια, χρώματος τιρκουάζ(μπας και την πήρα απο κανέναν εδώ μέσα?). Κλασική μια Lawren, both of them used for practise only nowadays  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ 1η κιθάρα πήρα μια ibanez RGT42 την οποία και πούλησα γιατί είχα σιχαθεί πια το floyd rose (edge pro) tremolo.

 

κατα τα άλλα ήταν απίστευτη κιθάρα για τα λεφτά της :) καλή της τύχη όπου κι αν είναι.

 

τώρα τα έχω με μια schecter c-1 classic και είναι πολύ σοβαρή σχέση... ;D ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω είμαστε σχεδόν όλοι θύματα του ΝΑλάΚΑ 

Κι εμένα μια Samick της πυρκαγιάς ήτανε η πρώτη μου κιθάρα,τώρα το πως δεν παράτησα την κιθάρα με ένα τόσο αισχρό όργανο αυτό είναι άλλη ιστορία !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω Samick. Gibson Custom LP φαση  ;D (δεν έχω ξεκολλήσει από την κίνα απο τότε) κάπου το 96 γύρω στις 100.000 αν θυμάμαι καλά , πέρασε τα χειρότερα, βασικά ήταν η κιθάρα που έπαιζα μέχρι και πριν 2 χρονιά περίπου όπου και έσπασε το Headstock 3 φορές σε ένα μήνα  :-[ .

 

Κάποια στιγμή σκοπεύω να την φτιάξω οχι τόσο για να παίζω αλλά να είναι τουλάχιστον ένα κομμάτι...και γιατί με αυτήν έμαθα οτι έμαθα..

www.freakout.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μία Takamine g series φτιαγμένη στα μέσα δεκαετίας 80... Πολύ αλητεία... έχω βάλει και virtual paf's επάνω και μαμεί ακόμα και σήμερα,η ταστιέρα είναι η πιο ευκολόπαιχτη παιζεις παίζεις και δεν κουράζεται το χέρι....!!! άσε που κάνεις strech θανάτου..! Πετάει το χέρι εκει πάνω!!! χεχε πιο κατω παραθετω μία φοτο που βρήκα στο web η δικιά μου είναι όλη κόκκινη :D

GEDC0127-1.jpg

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη κιθαρα που επιασα στα χερια μου και εμαθα κατι λιγα επανω της ειναι μια Peavey Predator που ειχε παρατησει ενας συγγενης στην αποθηκη του σπιτιου και πηγενα και τη γρατζουναγα κρυφα,μεχρι που φανερωθηκε το ταλεντο  8) και αγορασα μια μετα απο κανα 2 χρονια,στην 3η γυμνασιου τοτε,μια ibanez rg270.εχω και τις 2 αλλα η peavey πια δεν κανει ουτε για να ανακατευεις καζανι...

 

USA%20Peavey%20Predator%20copy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη κιθάρα, κλασσική Yamaha απο Νάκα 5.000 δρχ το 1985. Πρώτη ηλεκτρική 1994 πάλι απο Νάκα, Washburn με Floyd Rose και ενισχυτή Samick. Η κιθάρα πάντως έπαιζε αρκετά καλά απ'οσο θυμάμαι. Δυστυχώς την πούλησα το '97 για να μαζέψω λεφτά να πάρω stratocaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου