Προς το περιεχόμενο

Sterling by Musicman ή ESP Ltd EC256


FaunO50

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.thomann.de/gr/sterling_by_music_man_sub_sl_ax3tbl.htm

 

http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec_256_mgo.htm

 

Επειδη ειμαι απο επαρχια δεν εχω την ευκολια να τις δοκιμασω απο καπου.αγοραζω καθαρα στα τυφλα.με ενδιαφερει περισσοτερο να εχει γινει καλη δουλεια στην ταστερια ειδικα.με ενδιαφερει αυτο το κομματι περισσοτερο.εχουν πεσει στα χερια μου ας πουμε epiphone και τα ταστα στις ακριες γρατζουνουσαν :P αυτες οι δυο μου αρεσουν και εμφανησιακα κιολας.

ευχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση

 

Took A Jump Through Mississippi...Well,Muddy Water Turned To Wine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μία έχει vintage frets και η άλλη extra jumbo... Ποια σε βολεύουν εσένα; Οι κιθάρες θα ειναι μια χαρά και οι δυό. Εγώ θα πήγαινα στην ltd, το θέμα είναι ποια specs σε βολεύουν. Ούτως ή άλλως από τη στιγμή που θα κάνεις τυφλή αγορά μπορεί να πέσεις στη μία προβληματικη της σειράς ή αντίθετα στην καλύτερη. Γενικά πάντως η ltd έχει πολύ καλά όργανα, ποτέ δεν είδα κακοτεχνία πάνω τους. Έχουν μέτρια πράγματα, αλλά καλό επίπεδο κατασκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.εχουν πεσει στα χερια μου ας πουμε epiphone και τα ταστα στις ακριες γρατζουνουσαν

 

αυτο μπορει να συμβει σε ΟΛΕΣ τις κιθαρες ακομα και τις πιο ακριβες απο τη στιγμη που ειναι φτιαγμενες απο κΣυλο.. ;D..το οποιο ως γνωστον διαστέλλεται και συστέλλεται αναλογα με την υγρασια και τη θερμοκρασια...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι τώρα αυτό που λες είναι ασχετο με το ποια κιθάρα είναι καλύτερη. Και οι 2 είναι μια χαρά. Εγώ θα πήγαινα για την esp ltd αλλα και η άλλη με το maple της είναι κουκλάρα...δεν ξέρω...δύσκολη απόφαση αλλά τείνω προς τη gold...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ιδεα ποια ειναι καλυτερη, αλλα ψηφιζω maple ταστιερα δαγκωτο και μαλλον εκει θα κατεληγα παρολο που δεν μου πολυαρεσει το σχημα της(αλλα μου αρεσει το finish).Η αλλη παλι εχει καλυτερο σχημα-ψιλογυφτικο τελειωμα ;D- αλλα αν ειχε μια εβενινη ταστιερα θα με δελεαζε καθως και ποιο ωραια θα την ενοιωθα στο χερι αλλα και θα ταιριαζε οπτικά περισσοτερο με τους...ψιθυρους καρδιας τσαντιρ-χρυσο finish ;D.Αν επρεπε να διαλεξω παντως χωρις σκεψη την πρώτη 8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφιζω maple ταστιερα δαγκωτο και μαλλον εκει θα κατεληγα παρολο που δεν μου πολυαρεσει το σχημα της(αλλα μου αρεσει το finish).Η αλλη παλι εχει καλυτερο σχημα-ψιλογυφτικο τελειωμα

 

συμφωνώ με αυτά!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση ψιλοάσχετου με τα "κσύλα", το hardwood που είναι φτιαγμένο το σώμα της Sterling τι ξύλο είναι?

 

Εννοει πως δεν ειναι κοντρα πλακε. Fun fact: Ακριβως το ιδιο λενε τα specs και σε ακριβα MM οργανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου