Προς το περιεχόμενο

Ποια ηταν η πρωτη σας κιθαρα;


Antonyvk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eμένα ήταν η πιό φτηνή ακουστική που έπαιζε να βρεις τότε σε μαγαζί. Την είχα πάρει 25.000 δρχ  απο τον Αρμάο το  '98 (έχει σώσει πολύ κόσμο τελικά...). Φυσικά και το γνωστό πακέτο θήκη-ζώνη-πένες.  Μετά κατάλαβα τί έπαιζε με το μαγαζί και ό,τι χρειαζόμουν πήγαινα εκεί. 

 

Ατελείωτη η αγάπη μου για αυτή την κιθάρα. Δε την αποχωρίστηκα ποτέ. 

Κάποια στιγμή μου έσπασε κιόλας στην ένωση της κεφαλής με το μπράτσο. Εκεί να δεις πίκρα...  :'(.  Παρά όλ' αυτά την έχω ακόμα και ας είναι και σπασμένη! Δεν πρόκειται να την πετάξω. Βέβαια, όχι πολύ καιρό αφού πήρα την κιθάρα, ανακάλυψα τη μαγεία του 4χορδου...  ;D

 

Αυτό που μου κάνει όμως τρομερή εντύπωση είναι πως περνάω απο το Guitar Syndicate και ο τύπος ακόμα με χαιρετάει!  Τα σπάω!!!  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Την πηρα πριν 6 χρονια, Cort X6 μαυρου χρωματος.

 

Τωρα εχω μια ....... Cort X6 μαυρου χρωματος ;D.

Αφραγκιες :-\.

Δοξα το θεο μια χαρα παιζει παντως... Τα ταστα θελουν λιγο φτιαξιμο πλεον, αλλα καλα ειναι γενικα :)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν σας πειραζει να σας πω την ιστορία του μπασου μου ε;. ήταν 5 φεβρουαριου του 2000 και 15 χρονων τότε, και είχα έρθει απο επαρχία στην αθήνα για κατι δουλειες με τον πατέρα μου. ο φαδερ σχεδιαζε να μου το αγοράσει αλλα δεν μου έχε πει κουβεντα. γυρίσαμε αρκετά μαγαζιά και καταλήξαμε στο do-re-mi ; οπου και πηρα ένα aria pro II magna mab 09 series. δεν διατιθεμαι να την ξεχασω ποτε αυτή τη μέρα... μου έχει εντυπωθεί ακόμα πως τον καιρό εκείνο κυκλοφορουσε περιοδικό με γυμνή φωτογράφηση της Ινας Λαζοπούλου...

 

τωρα βέβαια έχει εκθρονιστεί απο τη φεντερια μου αλλα και εκεινο το αγαπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

!Bl(ip5gBGk~$(KGrHqYOKjQEtliu(D70BLbbZBNqPQ~~_12.JPG

Αυτή είναι η κιθάρα του πατέρα μου που άρχισα να γρατζουνάω μικρός

Ε αγόρασα κι εγώ μιά ίδια να έχω.....

επ τωρα σε θυμηθηκα!εχουμε ενα κοινο...μια gibson firebird θυμασαι?

 

TO ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΓΟΥΣΤΟ.....  ;) ;) ;) ;)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ηταν το 1996 που αγορασα μια Samick strat style sunburst πακετο με ενισχυτη απο τον Νακα...αφου περασε τα πανδεινα την εδωσα 4 χρονια αργοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκτος απο μια κλασικη που ειχα παρει το 95 αν θυμαμαι καλα, η πρωτη μου ηλεκτρικη ηταν μια Ibanez GAX 70 το 2003... Πραγματικο καυσοξυλο αλλα τοτε δεν χρειαζομουν κατι παραπανω. Ηταν σαν να ειχα LP custom ;D

Λιγα χρονια αργοτερα βεβαια χτυπησε το g.a.s...

29561_30_10_09_9_59_32.jpeg

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτη μου κιθαρα ηταν μια Gibson SG αγορασμενη το 1976 στην αμερικη μεταχιρισμενη ηδη εκανε 100$. βεβεα η κι8αρα κανονικα ειναι απο το 1973.  Υ.Γ. νανε καλα ο πατερας μου πυ τιν ειχε αγορασει τοτε  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αγνώστου ταυτότητας ακουστική κιθάρα που είχε αγοράσει ο πατέρας μου στα 60's. Ήταν καυσόξυλο και γι αυτό την έσπασα. Η επόμενη ήταν μια κλασσική των αδελφών Παναγή την οποία έχω ακόμα και με ξελάσπωσε άπειρες φορές. Πρώτη ηλεκτρική μια Ibanez s270 περι το 1995, μαζί με έναν θρυλικό ενισχυτή τον οποίο είχα στην κατοχή μου μέχρι πριν μερικούς μήνες και έπαιζε κανονικά το βρωμόσκυλο...

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EMENA HTAN MIA WASHBURN ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΑΝΕΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΓΩ...

ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΧΡΩΜΑ...

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΤΗΣ...

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΗΧΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΓΛΥΚΟ ΜΑΝΙΚΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν ημουν φαν των black strat με ασπρο pickguard ακομα και οταν διαλεξα την πρωτη μου κιθαρα πριν δυο χρονια...Ετσι ξεκινησα με μια olp mm1 κοκκινη μεταχειρησμενη.....Τι ωραια κιθαρα......

Χανιά....

Charvel Model 4 '88 - Prs tremonti Se

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου