Προς το περιεχόμενο

Guitar strap locks (προτασεις-επισημανσεις...)


panz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωπω ρε παιδιά θέλω strap lock και βαριεμαι και να ψάξω...αν δεν δε βαριέστε και σεις τόσο προτείνετε κανενα της προκοπής... Ααα, και επειδή δεν έχω ξαναβάλει πείτε μου αν παίζει να φάω κανά πακέτο στην εγκατάσταση... =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

8 ευρο εχουν αν εννοεις αυτο που καταλαβα.

παρτα κ βαλτα κατευθειαν πανευκολα..δε θελει κ τοσο ψαξιμο νομιζω..

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή! Στη les paul το κάτω strap lock χρειάζεται μια πατέντα για να μπει, δεν είναι έτσι απλό.Για αυτό σε ρώτησα τι κιθάρα έχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Αλήθεια' date=' σε τι κιθάρα;[/quote']

 

Σε keyboards θέλει να τα βάλει. :lol:

 

(Πιάστα και βίδωσέ τα....απλό είναι. Από μάρκες τώρα.... όλα κάνουν την ίδια δουλειά. Έχω χρησιμοποιήσει τα schaller και τα dunlop ... τα dunlop μου φαίνονται λίγο πιο καλά αλλά "περισσεύει" (προεξέχει) λίγο περισσότερο ο πείρος. Αυτό τον καιρό δεν έχω straplocks σε καμμία από τις κιθάρες που χρησιμοποιώ συστηματικά. Ίσως επειδή δεν παίζω live.... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Προσοχή! Στη les paul το κάτω strap lock χρειάζεται μια πατέντα για να μπει' date=' δεν είναι έτσι απλό.Για αυτό σε ρώτησα τι κιθάρα έχεις...[/quote']

Δηλαδή?

(Δεν είχα ποτέ μου LP)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή! Στη les paul το κάτω strap lock χρειάζεται μια πατέντα για να μπει' date=' δεν είναι έτσι απλό.Για αυτό σε ρώτησα τι κιθάρα έχεις...[/quote']

Δηλαδή?

(Δεν είχα ποτέ μου LP)

 

Η τρύπα της LP (μόνο η κάτω) είναι λίγο πιο φαρδιά από το strap lock και ενώ νομίζεις ότι το έχεις βάλει σωστά, αυτό έχει μπόσικα και κάποια στιγμή θα γφύγει... Ε, δε λεει να ψάχνεις για κιθάρες στο πάτωμα, οπότε ή τη δίνεις να στη φτιάξουν ή βάζεις μόνος σου κάτι σαν ούπα... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είσαι σίγουρος ότι δεν έπεσες σε "πατέντα" για κλωτσημένο σπείρωμα?

Σε κάθε περίπτωση -βέβαια- για να βιδώσεις τα strap locks μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις βίδες που κρατούσαν τα κανονικά κουμπιά και όχι αυτές που έρχονται με τα straplocks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, κοίταξε, ο Κουρμπής μου το είπε εμένα, και αναφερόταν σε όλες τις les paul , αλλά εγώ δεν το έχω δοκιμάσει. Σίγουρα, πάντως , δεν ήταν πατέντα για κλοτσημένο σπείρωμα...

Αν ξέρεις κάτι διαφορετικό , ΟΚ, δεν αντιλέγω, γιατί παρ' όλο που έχω LP, δεν το έχω κάνει...

Πάντως μπορείς μάλλον να τα στερεώσεις με τις ήδη υπάρχουσες βίδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου