Προς το περιεχόμενο

NEW Boss ME-70


stephanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα εγω ειμαι ο πιο off topic !! οποτε μην στεναχωριεσαι!

 

αναρωτιεμαι τα βραδια πριν κοιμηθω..! εγω live δεν παιζω..δυνατα πολυ δεν παιζω (μεσα στο σπιτι) ωστε να εχω τρομερη αποδοση ηχου γιατι να μην παρω μια πεταλιερα και να τελειωνει η ιστορια με τα αμετρητα πεταλακια και τα ποολλα εξοδα!!

 

εκανα ενα search αλλα ειναι λιγα τα παραδειγματα και αυτα με στυλ που δεν με απασχολει..πχ satriani cover!

 

 

ξερω οτι η ιστορια πεταλια vs πεταλιερα ειναι ατερμονη και χωρις ουσια..εγω το μονο που διερωτομαι ειναι αν για τα δικα μου τα standards ειναι καλυτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε με βαση τις αναγκες σου , θα ειναι μια χαρα το σεταπ

κιθαρα - πεταλιερα - powered speakers/amp.

 

Aρχοντας!

 

;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σημειωσω αν δεν εχει γινει διακριτο οτι εχω λαμπατο ενισχυτη..

 

και να πω οτι με ενδιαφερουν ηχοι ζεστοι με ογκο..αυταα τα λιγα!

 

 

επισης σημερα ετυχε να παιξει πρωτη φορα ο δασκαλος μου με την κιθαρα μου και τον ενισχυτη μου..τελικα  ωραια ακουγεται!!χε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναρωτιεμαι τα βραδια πριν κοιμηθω..! εγω live δεν παιζω..δυνατα πολυ δεν παιζω (μεσα στο σπιτι) ωστε να εχω τρομερη αποδοση ηχου γιατι να μην παρω μια πεταλιερα και να τελειωνει η ιστορια με τα αμετρητα πεταλακια και τα ποολλα εξοδα!!

 

Νομίζω οτι τα σημερινά πολυεφε είναι ότι καλλίτερο για αυτό που λές και λόγω χαμηλού κόστους και ποιότητας ήχου και τεράστιας γκάμας ήχων και δυνατοτήτων για διασκέδαση και ψάξιμο ...

 

... δεν έχουν όλες τις ίδιες ανάγκες, ας μη κοροιδευόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι τα σημερινά πολυεφε είναι ότι καλλίτερο για αυτό που λές και λόγω χαμηλού κόστους και ποιότητας ήχου και τεράστιας γκάμας ήχων και δυνατοτήτων για διασκέδαση και ψάξιμο ...

 

... δεν έχουν όλες τις ίδιες ανάγκες, ας μη κοροιδευόμαστε.

 

και ολοι ετσι?! χε  ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα με την πρωτη ματια μου φαινεται πως η μονη διαφορα ειναι οτι μπορεις να ρυθμισεις καποια πραγματα πιο ευκολα απ οτι στην me-50. βεβαια εχουν γινει και καποιες "περικοπες" μεγαλο συν η λουπα 38" σε σχεσι με τα 2" που ηταν στην 50αρα...

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα με την πρωτη ματια μου φαινεται πως η μονη διαφορα ειναι οτι μπορεις να ρυθμισεις καποια πραγματα πιο ευκολα απ οτι στην me-50. βεβαια εχουν γινει και καποιες "περικοπες" μεγαλο συν η λουπα 38" σε σχεσι με τα 2" που ηταν στην 50αρα...

 

και η ύπαρξη  equalizer που στη ME-50 τσιγκουνεύτηκαν να βάλουν. Κατά τα άλλα μια από τα ίδια. . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ύπαρξη  equalizer που στη ME-50 τσιγκουνεύτηκαν να βάλουν. Κατά τα άλλα μια από τα ίδια. . .

 

και το έξτρα switch παίδες για τον κομπρέσορα? λίγο είναι? και το οτι έχει ταπ τέμπο στο delay και στα modulation? και το οτι κάνεις assign παραμέτρους στο expression (delay level πχ)? και το preamp? Καθόλου μικρή αναβάθμιση!!

Μιά χαρούλα την βλέπω την νέα me70! Και επειδή είχα άριστη εντύπωση απο την me50, πολύ την γλυκοκοιτάζω  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου