Προς το περιεχόμενο

Εμπειρίες σε καταστήματα Νάκας


munchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Μη πιστεύουμε ότι και το εξωτερικό είναι ΤΟΣΟ καλύτερο...

 

Είχα πάει στο turnkey (πριν κλείσει, κανά δυο χρόνια πριν). Όλοι απασχολημένοι. Πιάνω κάποιον και του λέω ότι ενδιαφέρομαι για ηχεία... Με κοιτάει, ήμουν και με την μάνα μου (73 ετών τότε). Γέλασε λιγουλάκι, το σκέφτηκε και λέει (απο μέσα του): "Δε γαμίεται... ας το κάνουμε κι αυτό". Το καταλαβαίνω, αμέσως, απο το ύφος του και του αναφέρω ότι είμαι επαγγελματίας (δε κουνάει, δεν του είπε και πολλά), και του αναφέρω ότι ψάχνω κάτι "καλό". Πάλι δεν κουνάει.

 

Όταν, όμως, του είπα, οτι κοιτάω κάτι περι τα 2 με 3 χιλιάδες λίρες, γούρλωσε τα μάτια και έκατσε, κλπ. Του έβγαλα και 4 CD (ναι 4, είχα πάρει 3 διαφορετικά είδη, και τα δικά μου ;)) και μου ήταν σκλάβος για την υπόλοιπη μιάμιση ώρα. Δεν αγόρασα απο εκεί, αγόρασα απο κάποιον γνωστό, αλλά το γεγονός είναι ότι μετά μας ήταν με το σεις και με το σας...

 

Το κακό είναι ότι μόνο ένα 5-10% αγοράζει ηχεία των 3000 ευρώ/λιρών. Οι υπόλοιποι αγοράζουν φτηνότερα πράγματα, και αυτά είναι που κάνουν το τζίρο. 1 πιάνο πουλάς και 100 σετ χορδές στο μεταξύ... Άρα; Βλακεία να είναι τόσο ΜΗ εξυπηρετικοί... Λάθος τους και το πληρώνουν.

 

Αυτό που επίσης με ενοχλεί είναι να πετυχαίνεις κάποιον που ξέρει λίγα και πουλάει πολλά, με το μπλα μπλα... Είναι αρκετά εκνευριστικό. Το να μην ξέρεις είναι εντάξει, αλλά να πας να πουλήσεις άγνοια είναι ντροπή και ζημιογώνο στον πελάτη (και τελικά και στο μαγαζί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω παντως καλυτερη εξυπηρετηση απο τον στολα στην πατρα δεν εχω ξαναδει πουθενα..μπορει να ετυχε η δεν ξερω τι αλλο .. ηταν ενα παιδι εκει που με αφησε να δοκιμασω οποια κιθαρα θελω με οποιον ενυσχυτη θελω και επισης μου εφερνε και απο μονος του κιθαρες για να τις δω.. καθησα εκει σιγουρα μια ωρα και αγορασα τελικως μια στρατ.!

 

επισης πολυ καλη συμπεριφορα εχει το music accesories στην σολωνος (ειναι ουσιαστηκα υποκαταστημα του καγμακη) αλλα και το music store στα εξαρχεια

 

 

 

επισης ειναι τραγικο οτι αμα εισαι με την κοπελα σου μαζι δεν σε παιρνουν στα σοβαρα(ναι ναι για το μαγαζι στην μπενακη το γνωστο!!) .. το αναφερω επειδη ειπες  Nikolas οτι ησουν με την μητερα σου..

 

θελω να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω καμια σχεση με τους ιδιοκτητες και κανενα προσωπικο οφελος απλα εκνευριζομαι οταν χωρις λογο καποιος δεν συμπεριφερεται καλα..και ειδικα οταν εχει σκοπο να σου προσφερει υπηρεσιες και προιοντα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Καγμάκης είναι πάρα πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός! :) ....μιλάω τον ΥΙΟ Καγμάκη (που έχει το Music Accessories)!!! :D :D

 

Διοτί αν χαρακτηρίσω τον πατέρα θα φάω ban από δω μέσα 8) 8). Ευτυχώς που υπάρχει ο τυπας με το ξυρισμένο κεφάλι και το μούσι που είναι ευγενέστατος και σωστός! Ξέρω ότι είμαι οφφτοπικ αλλά είδα ότι συζητείται και θέλησα να πω κι εγώ την εμπειρία μου, όταν είχα παει να ρωτήσω για κάποια πετάλια και μόνο που δε με έβρισε με το που μπήκα, να φύγω από κει μέσα που "πάω και αγοράζω από Τομαν και Μομαν"  ::), ούτε που με είχε ξαναδει παλιότερα και με έπιασε να μου τη λέει, και κατόπιν να πουλάει μούρη "που ήταν εδώ ο Ταδε τότε, και είπε αυτά, βέβαια..." >:( >:(

 

Α με είχε ξαναδεί, 4-5 χρόνια πριν όταν έψαχνα Squier affinity Strat, την είχε 330 και μου την "άφηνε" 300 ενώ εγώ την πήρα τελικά από μαγαζί της ΑΘΗΝΑΣ 200(*). Απλά γεγονότα, νομίζω ότι όλοι έχουν τέτοια να παραθέσουν και ευτυχώς που αυτός δεν πολυπατάει πια στο μαγαζί και είναι το παλικάρι που ξηγιεται σωστά...

Και ευτυχώς που ο γιος του(νομίζω δλδ ότι είναι) δεν του έμοιασε.

 

(*)Να τονίσω ότι ήμουν 16-17 χρονών και προφανώς προσπάθησε να επωφεληθεί από την άγνοια που όντως είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευτυχώς που υπάρχει ο τυπας με το ξυρισμένο κεφάλι και το μούσι που είναι ευγενέστατος και σωστός!

 

θα βγω εω περιεργος στο τελος..αλλα μια με εξυπηρετει καλα αυτος μια οχι!

 

τελος παντων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και ανοιχτικε τετοιο θεμα να σας πω την αμαρτια μου. Δουλεψα στον Νακα για περιπου 3 μηνες (τοσο αντεξα) στη Κυπρο. Το μεγαλυτερο προβλημα που ειχα ηταν η γνωστη ΜΙΖΑ μαλιστα καλα ακουσατε μιζα την οποια επερναν καθηγητες μουσικης. Π.χ μια φορα ειχε ερθει ενας καθηγητης μπασου (ο θεος να τον κανει καθηγητη) μαζι με ενα μαθητη του. Ο εν λογο καθηγητης ηταν συνενοημενος με τον υπευθηνο καταστηματος να παρει ο μαθητης του ενα συγκεκριμενο μπασο το οποιο ο Νακας εχει μεγαλυτερο κερδος και στην συνεχια ο καθηγητης θα επερνε και αυτος ενα ποσοστο. Οταν ομως ο καθηγητης ηρθε και εδειξε στον μαθητη του το εν λογο (αχριστο) μπασο δεν αρεσε καθολου στον μαθητη του με αποτελεσμα να θελει καποιο αλλο. Το τι πιεση ειχε πεσει πανω στο παιδι να αγορασει το μπασο που του προτειναν δεν λεγεται. Ευτυχος και δεν θα το ξεχασω ποτε το παιδι πηρε αλλο μπασο και πολυ καλητερο. Ντρεπομαι παντος που δεν μιλησα τοτε.Αλλα εκανε κουμαντο αλλος που και αυτος επερνε ποσοστα απο το μαγαζι.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο τον γιο Καγμακη εχω τις καλητερες εντυπωσεις.

Εψαχνα για pickguard και μολις του ειπα οτι σκεφτομαι να φτιαξω μονος μου με δικα μου υλικα , με αφησε να αντιγραψω ενα σε χαρτι και μαλιστα αυτος ηταν που μου το προτεινε πρωτος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και ανοιχτικε τετοιο θεμα να σας πω την αμαρτια μου. Δουλεψα στον Νακα για περιπου 3 μηνες (τοσο αντεξα) στη Κυπρο. Το μεγαλυτερο προβλημα που ειχα ηταν η γνωστη ΜΙΖΑ μαλιστα καλα ακουσατε μιζα την οποια επερναν καθηγητες μουσικης. Π.χ μια φορα ειχε ερθει ενας καθηγητης μπασου (ο θεος να τον κανει καθηγητη) μαζι με ενα μαθητη του. Ο εν λογο καθηγητης ηταν συνενοημενος με τον υπευθηνο καταστηματος να παρει ο μαθητης του ενα συγκεκριμενο μπασο το οποιο ο Νακας εχει μεγαλυτερο κερδος και στην συνεχια ο καθηγητης θα επερνε και αυτος ενα ποσοστο. Οταν ομως ο καθηγητης ηρθε και εδειξε στον μαθητη του το εν λογο (αχριστο) μπασο δεν αρεσε καθολου στον μαθητη του με αποτελεσμα να θελει καποιο αλλο. Το τι πιεση ειχε πεσει πανω στο παιδι να αγορασει το μπασο που του προτειναν δεν λεγεται. Ευτυχος και δεν θα το ξεχασω ποτε το παιδι πηρε αλλο μπασο και πολυ καλητερο. Ντρεπομαι παντος που δεν μιλησα τοτε.Αλλα εκανε κουμαντο αλλος που και αυτος επερνε ποσοστα απο το μαγαζι.

 

:-X Πεφτω απο τα συννεφα  ::) Στο Νακα τετοιο πραγμα?  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ο γιος Καγμακης στο Music Accessories ειναι πολυ καλο παιδι :D

Πηγα για να δοκιμασω ενα πεταλακι με σκοπο να το παρω,καθως το ειχε μονο 5 ευρω ακριβοτερα απο Θωμα,(οποτε δεν παιζει προβλημα) και με ανεβασε στον ημιοροφο,με αφησε να παιζω οση ωρα ηθελα και οτι ενταση ηθελα,εννοειται οτι ΔΕΝ καθοταν πανω απο το κεφαλι μου οση ωρα επαιζα.

Μιλαω για το Bass Big Muff της E.Harmonix το οποιο,αλλος γνωστος εισαγωγεας με δουλευε για 2 μηνες,οτι ολο ερχεται και ερχεται και το εχουμε παραγγειλει και σε μια εβδομαδα θα ειναι εδω και αλλα παπατζιλικια και ο υιος Καγμακης το ειχε φερει 1,5 μηνα νωριτερα!!!

Fender Jazz Bass+Spector=bass

Ampeg+Mesa/Boogie=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου