Προς το περιεχόμενο

Εμπειρίες σε καταστήματα Νάκας


munchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και δεν μου πέφτει λόγος, τα δικά μου σχόλια πέρα από αυτά του Blue είναι τα εξής:

 

1. Δοκιμάζουν έναν ενισχυτή πριν τον παραδώσουν;
Δεν το ξέρω και αν υποθέσουμε ότι είναι όντως έτσι, μου φαίνεται περίεργο.

 

4. Μήπως να πάρω την καμπίνα, μην τυχόν χαλάσει κι αυτή;
Μάλλον εννοείς "μήπως να μην πάρω την καμπίνα". Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην πάρεις την καμπίνα. Πώς να χαλάσει δηλαδή;

 

Κανένας επαγγελματισμός και καμία ειλικρίνεια από την πλευρά του Νάκα.

Aυτή είναι αρκετά βαριά κατηγορία. Σύμφωνοι, αν υποθέσουμε ότι ισχύουν όλα αυτά που λες (που δεν το ξέρουμε), θα έπρεπε να είχαν ενημερώσει ότι θα αργήσει. Όμως εσύ το παρουσιάζεις ότι έπρεπε να πάνε στα κεντρικά της Laney, να ζωστούν με 50 κιλά εκρηκτικά και να απειλήσουν ότι αν δεν φτιάξουν ειδικά τον δικό σου ενισχυτή σε 10 λεπτά θα τα κανουν όλα γης μαδιάμ.

 

Και μετά από αυτήν την δεύτερη κριτική, με ξαναπήραν τηλέφωνο από το τμήμα ηλεκτρονικού εμπορίου του Νάκα, για να διαμαρτυρηθούν σχετικά με τις κριτικές μου, αφού η κριτική όπως με πληροφόρησαν έγινε σε χώρο μου αφορά το ηλεκτρονικό κατάστημα κι όχι τον Νάκα σαν αντιπροσωπεία, αν και αυτό το δηλώνω κι εγώ ξεκάθαρα στην πρώτη σειρά της πρώτης κριτικής μου.

Δεν το δηλώνεις καθόλου ξεκάθαρα, ίσα ίσα που επιτίθεσαι εναντίον του Νάκα σαν αντιπροσωπεία σε όλο το ποστ σου. Και επίσης διακρίνω μια περίεργη σταυροφορία εκ μέρους σου κατά του Νάκα με μηχανές αναζήτησης, ποστ εδώ κι εκεί κλπ. Ένα παράπονο έχεις , δεν διαθέτεις μυστικές πληροφορίες ότι ξεπλένουν χρήματα της Μαφίας...  ;D :) Στο φόρουμ υπάρχουν και θετικές και αρνητικές εμπειρίες από εκεί, αλλά δεν είναι ανάγκη να θεωρηθούν ως Μεσανατολικό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως εμένα η εξήγηση μου δείχνει λογική..... να υπάρχει ο TI (Tommi Iommi Signature) και να μην υπάρχει ο απλός LN.

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοείς "μήπως να μην πάρω την καμπίνα". Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην πάρεις την καμπίνα. Πώς να χαλάσει δηλαδή;

Aυτή είναι αρκετά βαριά κατηγορία. Σύμφωνοι, αν υποθέσουμε ότι ισχύουν όλα αυτά που λες (που δεν το ξέρουμε), θα έπρεπε να είχαν ενημερώσει ότι θα αργήσει. Όμως εσύ το παρουσιάζεις ότι έπρεπε να πάνε στα κεντρικά της Laney, να ζωστούν με 50 κιλά εκρηκτικά και να απειλήσουν ότι αν δεν φτιάξουν ειδικά τον δικό σου ενισχυτή σε 10 λεπτά θα τα κανουν όλα γης μαδιάμ.

Δεν το δηλώνεις καθόλου ξεκάθαρα, ίσα ίσα που επιτίθεσαι εναντίον του Νάκα σαν αντιπροσωπεία σε όλο το ποστ σου.

 

Το να πάρω την καμπίνα ήταν λίγο ειρωνικό. Υπέθεσα πως αν μείνει κι αυτή εκεί μπορεί να χαλάσει!  ::)

Παρήγγειλα έναν ενισχυτή Laney GH100-LN και μια καμπίνα από κάποιο άλλο κατάστημα.

Ο Νάκας είναι ο αντιπρόσωπος της Laney στην Ελλάδα.

Πόσο πιο ξεκάθαρο μπορεί να είναι; Το παραπάνω δηλώνει κατευθείαν ότι

α. δεν πήγα να πάρω από τον Νάκα τα προϊόντα

β. ο Νάκας είναι ο αντιπρόσωπος αυτών που παρήγγειλα.

 

Δεν ήθελα να κάνουν τίποτα από αυτά που λες. Απλά να ήξερα από την αρχή ότι δεν μπορούν να την διαθέσουν παρά μόνο στα μέσα Ιουνίου.

Επίσης οι κριτικές είναι για να γράφουν οι χρήστες τις εμπειρίες τους.

Δείχνει επαγγελματισμό από την πλευρά του Νάκα να με εμπαίζουν και να αναβάλουν συνέχεια την παράδοση; 3 φορές ρώτησαν μήπως θέλω τον TI. Ξέρω τι θέλω. Δεν είναι ανάγκη να μου προτείνουν εναλλακτικές λύσεις, που ουσιαστικά δεν είναι λύσεις. Έστω κι αν το κάνουν με σκοπό μόνο να με εξυπηρετήσουν πιο γρήγορα.

 

ΥΓ. Οι κριτικές σβήστηκαν. Αν και δεν θα έπρεπε να με πάρουν καν τηλέφωνο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του τηλεφώνικου αριθμού που τους έδωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Τελικά παρέλαβα τον ενισχυτή αρχές Ιουλίου (με μεγαλύτερη καθυστέρηση από την τελευταία που μου είχαν πει). Δεν νομίζω να παραγγείλω ξανά κάτι που θα φέρει ο Νάκας. Ούτε θα πιστέψω ότι είναι ετοιμοπαράδοτο. Μπορεί πάλι να χαλάσει.

Αν το είχα παραγγείλει από έξω θα τον είχα εδώ και 3 μήνες. Τον παρέλαβα μόλις μια μέρα πριν από προγραμματισμένο live.

 

Σχετικά με τον ενισχυτή... είναι απίστευτος. Τον δοκίμασα με μια Ibanez K7 και μία Fender Telecaster.

 

Με την Fender τα καθαρά είναι crunchy. Ο ήχος είναι γεμάτος.

Με την ibanez η παραμόρφωση σε χτυπάει κατευθείαν στο στομάχι, ακόμα κι όταν την έχω στο 7. Νομίζω πως κάνει για όλα τα είδη. Από Jazz μέχρι Metal.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Μόνο που πρέπει να παίζω στο 2 - 2.5 με την μπάντα για να τους ακούω, διαφορετικά ακούνε μόνο εμένα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Fender τα καθαρά είναι crunchy.

 

δηλ.δεν ειναι πραγματικα καθαρα? ;D ,τοτε τι ...τζαζ μας λες?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου