Προς το περιεχόμενο

August full moon 85


yannis37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω γραψει σχόλια σε πολλά κομμάτια ατόμων του Noiz και τώρα ήρθε και η σειρά μου να σας παρουσιάσω ένα κομμάτι μου που πρόσφατα έγραψα.

 

Ντραμς και bongos είναι λούπες ezdrummer

Κιθάρες (ακουστική-ηλέκτρική) από εμένα

Μπάσσο από εμένα (εντελώς βασικό.Εννοείται οτι δεν χρειάζεται κριτική γιατί απλά δεν υπάρχει και θα πρέπει να μπει).

έβαλα και ενα βασικό οργανάκι (midi από cubase) που παίζει μονο τα ακόρντα.

Στίχοι/Φωνητικά(εδώ γελάνε) ;D από εμένα

 

Παρακαλώ για τις κριτικές  και τις συμβουλές σας για να μπορέσουν να διορθωθούν μερικά πράγματα τόσο εδώ οσο και μελοντικά.

august_fullmoon_85.wma

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι. Το κομμάτι μου άρεσε.

 

Ενορχηστρωτικά δε μου άρεσαν τα congas αλλά και το ότι ακούγεσαι σα να τραγουδάς από μέσα σου. Μια χαρά φωνή έχεις, άστην να ακουστεί γιατί μοιραία χάνονται και οι στίχοι. Επίσης λίγο βαθάκι στα vocals για να δέσουν με τα υπόλοιπα δε βλάπτει. Ανέβασε και τα levels στη μίξη. Έπρεπε να βάλω το volume των monitors στο μισό για να ακούσω.

 

Πάντως σα σύνθεση είναι ωραιότατο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ για τις γνώμες παιδιά!!!

 

σχετικά με την ηχητική πλευρα....πως να μην ακουγεται ετσι? αφου ειμαι σκραπας ;D

 

πάντως οταν το ακούω στο cubase ειναι αρκετα καλυτερα τα πράγματα.Μόλις το περάσω σε αρχείο μειωνεται η ένταση(οχι πολύ πάντως) και μπασάρεται το κομμάτι...μακάρι να ξερα γιατί.

τα volumes δεν τα εχω χαμηλά αλλά στην κάρτα ηχου τα έχω στο 40%

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γραψει σχόλια σε πολλά κομμάτια ατόμων του Noiz........................

 

 

Σε μενα παντως οχι. ;D ;D

 

Σε τεχνικα θεματα δεν θα μπω γιατι και εγω υποφερω. :P

 

Αλλα ............

 

......το κομματι στην αρχη μου φανηκε οτι ηταν διασκευη ( στο κουπλε) απο Lynyrd Skynyrd,to Sweet home.....

 

Στην γεφυρα πιανω τους Led Zeppelin ( δεν θυμαμαι τον τιτλο, παντως ειναι ιδιο )και μονο στο ρεφραιν ξεφυγες για λιγο, αλλα και αυτο κατι μου θυμιζει πολυ.

 

Αν το ψαξω θα το βρω,αλλα οχι τωρα παντως γιατι ειναι .......νυχτα. ;D ;D

 

Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ήταν μια αξιοπρεπέστατη προσπάθεια. Το groove ήταν αρκετά χαλαρωτικό και η φωνή είχε καλή χροιά. Από ένα σημείο και μετά ήταν λίγο επαναλαμβανόμενα όλα, ίσως ήθελε κάποια γέφυρα, κάποια αρμονική/ρυθμική αλλαγή, για να δώσει ένα νέο ενδιαφέρον.

 

Anyway, χωρίς να είναι του απολύτου γούστου μου, θεωρώ ότι ήταν ένα καλό ξεκίνημα με τα clips!  Εύχομαι καλή συνέχεια.. ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good job mate, έχει ψυχή το τραγούδι.

 

+1

 

πολυ ωραίος!!  :)  :)

 

Και ωραιος ήχος ακουστικής κιθάρας! ισως να δοκίμαζες να έβαζες και καμιά δεύτερη φωνή πουθενά?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ όλους για τις παρατηρήσεις σας :)

 

γενικά θέλει διάφορα "γεμίσματα" όπως πχ το μπάσο που ειναι βασικό,η δεύτερη φωνή και το να παίζει κάτι σε μερικά σημεία και το οργανο εκτος από τα βασικά ;)

 

το σκεφτόμουν και για κάποια αλλαγή αλλά πηγαιναμε 4-5 λεπτά και δεν το ήθελα.

 

ευχαριστώ ξανά όλους!!!

 

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάσο αν θες έρχομαι εγώ να γράψω σπίτι σου όταν θα παραλάβω τα πράγματα... Ωραίο κομματάκι. Θέλει λίγο βάθος στη φωνή και λίγο ΦΩΝΑΧΤΑ για να ακουστεί... Αν άλλαζες και λίγο τα όργανα θα ήταν πολύ ρέγκε... (και αν είχες και την προφορά)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε αμα θες βγαινει και ρέγγε!!!!

 

την προφορα που να βρώ ??? ;D ;D ;D ;D ;D ;D εχoυμε και μια αποσταση απο το kingston

 

ευχαριστώ Μάνο για το σχόλιο ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου