Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie Express 5 50 - γνώμες


allobarr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω και να επαυξήσω ( ;D ;D) ότι ο ενισχυτής έχει πολύ ωραία high gain γκάζια και ακριβώς όπως τα είπε και ο SF, πολύ ευέλικτος και ποιοτικός.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι βρε συμφωνουμε, ενα χαζοαστειακι πηγα να κανω.

 

Και βέβαια συμφωνούμε, έλα όμως που κάποιοι έχουν μάλλον διεστραμμένη αίσθηση της έννοια τους "high gain".  ;) ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω.... τον πηρα απο playback(να με συγχωρησει ο λιακοσ!!! :D  ), ΑΛΛΑ τον δοκιμασα ομως εκτεταμενα και επισταμενα στο guitarstore στα εξαρχεια ( κατα τη γνωμη μου πολυ ενταξει ολοι εκει μεσα... δλδ μου συνδεσανε και ενα dlx reverb για να εχω σημειο αναφορας που ηθελα , οση ωρα ηθελα κτλπ... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αν η διαφορα δν ηταν 400 Ε  αλλα κανα 100αρι θα τα αφηνα στο μαγαζι τα λεφτα....βεβαια τιμη θωμα μου εκαναν αλλα πλεον ουτε αυτος δν μπορει να συναγωνιστει playback και αγγλια...)

 

γενικα:

καθαρα δν εχει!!! spankin clean  ΔΝ παιρνεις απο τον ενισχυτη!

τα κουμπακια για το eq δν κανουν τπτ... τπτ ομως!!

το ποστ-eq με το contour ειναι αχρηστο... !!

το crunch ειναι οπως και στα αλλα μοντελα της εταιριας... λαααααααασπη....

και μια που ειπα λασπη: το burn καναλι δν ακουγεται καθολου σαν μεταλοζωον...μαπα κιαυτο δλδ!

 

 

και μιας και ειμαι στο θεμα να γραψω και δυο πραγματακια ακομα σχετικα-ασχετα:

το switch χαλασε αμεσως και το tolex αρχισε να ξεβαφει..

το μεγαφωνο δν "τραβαει"

οι λαμπες ειναι απο τον αβ-βασιλοπουλο...(βασικα ισως γιαυτο να εχω καποιες second thoughts)

ειναι δυνατος σε ενταση (ναααααι το μαστερ βολιουμ ειναι εκει για καποιο λογο και περιεργως λειτουργει οπως θα επρεπε να λειτουργουν ολα τα μαστερ ...)

ειναι ελαφρυς

ειναι φτηνος γιαυτα που δινει

εχει τα καθαρα του fender deluxe reverb   (  ;) πραγματικα ειναι ισως το μονο που με δυσαρεσκει... γιατι κατα 90% τον φτανει τον ηχο, αααααααλλα του λειπει αυτο το κατιτισ!!! κριμα! )

 

 

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑ!!!

και τωρα ξαναδιαβαστε το αντιστρεφοντας τα ολα.... :D :D

αμα θελετε τπτ αλλο ρωτηστε το εδω γιατι βαριεμαι να γραφω ολοκληρο review σαν αυτο του nova system (αααααλλη μεγαλη επιτυχια!!!  :D _)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθαρα δν εχει!!!

 

εχει τα καθαρα του fender deluxe reverb

 

αποφασισε..... ;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VP μπορείς να γράψεις κάτι σε παρακαλώ που να βγάζει νόημα; Δεν θέλω να σε προσβάλλω αλλά είναι αλαμπουρνέζικα. Τα μισά που γράφεις έχουν κάποιο νόημα, τα άλλα μισά όχι, μερικά αντιφάσκουν και στο τέλος μας λες να τα... αντιστρέψουμε όλα. crazy.gif  ::)  Παραδέξου το, κάτι έφαγες και σε ανακάτεψε.  ;D

 

Σημειωτέον ότι αν και με ενδιαφέρει η άποψή σου, την δική μου την έχω διαμορφώσει από όταν πρωτοβγήκε επειδή έχω παίξει ενδελεχώς κατ'επανάληψη και με τον 25ρη, και με τον 50ρη.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω.... τον πηρα απο playback(να με συγχωρησει ο λιακοσ!!! :D  ), ΑΛΛΑ τον δοκιμασα ομως εκτεταμενα και επισταμενα στο guitarstore στα εξαρχεια ( κατα τη γνωμη μου πολυ ενταξει ολοι εκει μεσα... δλδ μου συνδεσανε και ενα dlx reverb για να εχω σημειο αναφορας που ηθελα , οση ωρα ηθελα κτλπ... ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αν η διαφορα δν ηταν 400 Ε  αλλα κανα 100αρι θα τα αφηνα στο μαγαζι τα λεφτα....βεβαια τιμη θωμα μου εκαναν αλλα πλεον ουτε αυτος δν μπορει να συναγωνιστει playback και αγγλια...)

ΟΚ. Δηλαδή τα ελληνικά μαγαζιά έχουν γίνει και επισήμως τα "δοκιμαστήρια" του Thomann και του Playback; Μετά, ας μην εκπλησσόμεθα που κάποιοι πωλητές παίρνουν ανάποδες. ::) ::)

 

Απ τ υπλπ π γρφσ δν κτλβν τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Δηλαδή τα ελληνικά μαγαζιά έχουν γίνει και επισήμως τα "δοκιμαστήρια" του Thomann και του Playback; Μετά, ας μην εκπλησσόμεθα που κάποιοι πωλητές παίρνουν ανάποδες. ::) ::)

 

Απ τ υπλπ π γρφσ δν κτλβν τπτ.

 

Τα βγάζουν απο τις χορδές μωρε!Μην σκας.... κλέφτες δεν θα γίνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο φόρουμ της mesa boogie πάντως ο ενισχυτής δεν φημίζεται για τα βρόμικα του. Toν έπαιξα στο guitar store και δεν έβγαζε το modern high gain που ήθελα εγώ και σίγουρα δεν αναφέρομαι σε λάσπη  lol  ::)

 

εκτός αν θεωρείτε high gain ενισχυτές σαν τους koch οπότε πάω πάσο :P

 

επειδή ήμουν στην αγορά για τέτοιο ενισχυτή, δεν μου καναν τα βρόμικα του γι'αυτό που παίζω. (metal) Αλλά για τα καθαρά του δεν υπάρχει αμφιβολία ότι είναι super

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΩΡΑ, αν τα αντιστρεψετε οτι γραφω (εκτος των παρενθεσεων βεβαια...γιαυτο κιολασ μπηκαν αυτα σε παρενθεσεις) δν βγαζετε νοημα??? θελετε να με τρελανετε ωωωρεεε???

π.χ. ρε sf , λεω: ΕΧΕΙ καθαρα, ΔΝ εχει τα καθαρα του dlx reverb...τι δν καταλαβαινεις???

 

 

ΟΚ. Δηλαδή τα ελληνικά μαγαζιά έχουν γίνει και επισήμως τα "δοκιμαστήρια" του Thomann και του Playback; Μετά, ας μην εκπλησσόμεθα που κάποιοι πωλητές παίρνουν ανάποδες. ::) ::)

 

Απ τ υπλπ π γρφσ δν κτλβν τπτ.

 

πραγματικα δν θελω να μπω σε αυτο το θεμα γιατι και offtopic ειναι και θα γινουμε μπου****ελο... ενα πραγμα θα πω μονο...  ΔΝ ειναι κακο να εισαι συνηδητοποιημενος αγοραστης, δν ειναι κακο να απαιτεις τα πραγματα που δικαιουσε...

γιατι οταν εγω μπαινω σε ενα μαγαζι ειμαι ξεκαθαρος: ΘΕΛΩ να δοκιμασω αυτο,γιατι εχω ΣΚΟΠΟ να το παρω, και εχω και τη ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ να το παρω ΤΟΣΟ. μακαρι να ειμασταν ολοι ετσι να δεις πως θα ηταν οι τιμες και το attitude των πωλητων στην ελλαδα... και αυτους δν τους κουραζεις με το να μπαινεις και να δοκιμαζεις καθε μερα οοοτι σου κα***σει, χωρις να εχεις κααααν την προθεση να το αγορασεις, και εισαι ξεκαθαρος απεναντι τους δινοντας τουσ την δυνατοτητα να μην σε χασουν απο πελατη αμα σου το δωσουν στην ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ. ( το price matching δν ειναι κατι το τρελο πουθενα στον κοσμο, γιατι να ειναι στην ελλαδα??)

εν τελει εχω παρει κιθαρα απο ελλαδα, εχω παρει πεταλακια απο ελλαδα.και θα συνεχισω να παιρνω οποτε με συμφερει. αλλα μεχρι εκει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου