Προς το περιεχόμενο

ΒOSS DS-1 ή κάτι άλλο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, είναι μια χαρά ! Το είχα πάρει μεταχειρισμένο γύρω στα 50 ¤ και ήταν αχρησιμοποίητο !

 

Συνδυάζει το DS - 1, κλασσικό distortion πετάλι της Boss, με το κλασσικό Overdrive της. Στην ουσία έχει ένα έξτρα ποτενσιόμετρο που τέρμα είναι μόνο Overdrive και τέρμα δεξιά μόνο distortion, ενώ ανάμεσα είναι μίξη των 2...

 

Το δοκίμασα και σε σύγκριση με τα 2 εφφέ σκέτα, σαν ξεχωριστά πετάλια και δεν έχει διαφορά στον ήχο.

 

Στην ουσία είναι σαν 2 πετάλια σε ένα, πιστεύω μια καλή λύση...

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σας παίδες. Sorry που επαναφέρω ένα παλιό θέμα αλλά πριν από λίγες μέρες επέστρεψα στον πολιτισμό και με την πρώτη ευκαιρία διαβάζω τα παλιά Post που έγιναν όσο έλειπα... Λοιπόν στο θέμα μας.... μιας και έγινε αναφορά στο DS – 1 και τα σχόλια των περισσοτέρων ήταν θετικά θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να πάρεις το DS-1 από τον Robert Keeley ? Μου κάνει εντύπωση η μεγάλη διαφορά στην τιμή, όντως αξίζει το εξελιγμένο DS-1?

Κeep on F@$#<B>ing</b>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελεις το DS-1??

αυτο το κουτι του διαβολου που εχουν ολοι οι poser-αδες των 80's? βλεπε satch - vai !!! em.icon.blush.png

παρε την κιθαρα σου και πηγαινε musik produktiv να ακουσεις οτι πεταλι θες.

ριξε μια ματια και σε tech 21 - boogie, εχουνε ωραια πεταλακια (λιγο ακριβα ομως...)

good luck

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε την κιθαρα σου και πηγαινε musik produktiv να ακουσεις οτι πεταλι θες.

Τι εννοείς με το "να πάει στο musik produktiv"???

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινω = μεταβαινω σε τοποθεσια ορισμενης αποστασης απο την παρουσα θεση μου, με συγκεκριμενο μεσο μεταφορας (π.χ. με τα ποδια, με αμαξι κτλ) em.icon.wink.png

εννοω να παει να κατσει μια ωριτσα και να ακουσει 5-6 πεταλακια, γιατι εκει εχουν αρκετα μεγαλη ποικιλια και οταν πας με την κιθαρα σου ασχολουνται πιο σοβαρα

&

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την επεξήγηση, αν και δεν είναι πλήρως τεκμηριωμένη επιστημονικά μιας και δεν αναφέρεις το δαπανούμενο έργο καθώς και την ενέργεια που θα δαπανηθεί κατά τη διάρκεια μιας τέτοιας μετάβασης από μια κατάσταση Α σε μια κατάσταση Β :lol:

 

Λοιπόν, για να σοβαρευτούμε λίγο, αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει musik produktiv στην Αθήνα. Εννοείς τον Διαμαντόπουλο ο οποίος είναι/ήταν αντιπρόσωπός της??

Εγώ το μόνο musik produktiv που γνωρίζω είναι το online store, όπου υπάρχουν samples από πάρα πολλά πετάλια, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πώς o drikoudis θα πάρει την κιθάρα του και θα πάει εκεί... ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο διαμαντοπουλος δεν συνεργαζεται πλεον με το musik produktiv αλλα εξακολουθει να εχει πολλα και καλα προιοντα..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο διαμαντοπουλος δεν συνεργαζεται πλεον με το musik produktiv αλλα εξακολουθει να εχει πολλα και καλα προιοντα..

 

...και ακριβά επίσης. 8)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου