Προς το περιεχόμενο

Gianna Nannini Μια απο τις καλυτερες γυναικιες φωνες ever


backys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εψαχνα να βρω το τραγουδι που εχει βαλει η Fiat στο τελευταιο της διαφημιστικο και μολις το ακουσα μου πεσαν τ'αυτια....Gianna Nannini Νομιζω μια απο τις καλυτερες γυναικιες φωνες που εχω ακουσει ποτε. :-X

 

http://www.trilulilu.ro/andy_batogus/a888ed39dee92b

 

και    http://www.giannanannini.com/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για το καλό σου γούστο. Αμφιβάλλω για το αν θα βρεις πολλούς φίλους της στην Ελλάδα, ή το noiz ειδικότερα, αλλά μιλάμε για την απόλυτη κορυφή του ιταλικού τραγουδιού (μαζί με δύο-τρεις άλλους) και θεώρησέ με ομοϊδεάτη. :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............ε συγνωμη αλλα δεν μπορω να κρατηθω.....αλλα επειδη το συγχρονο ιταλικο τραγουδι το εχω φαει με την κουταλα........λυπαμαι που το λεω αλλα πελαγοδρομει καπου μεταξυ του τιποτα και του απολυτου μηδενος (σε απολυτη αντιστοιχια με την κριση της συγχρονης Ιταλικης κοινωνιας μια και προσφατα μιλαγαμε για το ροκ και την ελληνικη κοινωνια)...........Ακριτη αντιγραφη της απεναντι πλευρας του Ατλαντικου (δεν εχω δει λαο με τεραστια μουσικη παραδοση να δεχεται ετσι ακριτα τοσο μεγαλη επιρροη εξ Αμερικης (οχι δεν πασχω απο το ελληνικοτατο αντιαμερικανικο συνδρομο), χωρις κανενα φιλτρο, κρατωντας συνηθως τα χειροτερα, με απολυτο μιμητισμο......ιστορικοι λογοι βεβαια το εξηγουν αυτο....), εμπνευση μηδεν, και μονιμη γλυκεροτητα....Vasco Rossi (o ιταλος Παπακωνσταντινου), Pausini, Litfiba  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ , Nannini....  >:( >:( >:( >:( >:(

 

Οχι ρε παιδια και απολυτη κορυφη του ιταλικου τραγουδιου η Ναnnini......μη τρελλαθουμε και τελειως....... :o :o :o :o :o :o

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμ, έτσι όπως σε ακούω φαίνεται να μη σου αρέσει το ιταλικό τραγούδι (το σύγχρονο) γενικώς. Όπως και αν έχει, η Nannini δεν έχει και πολύ σχέση με τους υπόλοιπους που αναφέρεις, όντας συνθέτρια (και όχι μόνο ερμηνεύτρια) του υλικού της και αναγνωρισμένη από μεγάλο μέρος ακροατηρίων στην Ευρώπη, κάτι που δεν συμβαίνει με τον Παπα/νου π.χ..

 

Πάντως, για να μαθαίνουμε κιόλας αφού λες ότι το έχεις φάει με το κουτάλι, δώσε και μερικά ονόματα αξιολογημένα από εσένα, χρήσιμο θα είναι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα και οσοι ανεφερα προηγουμενως ειναι και συνθετες.......(παντως ο V.Rossi ειναι μεν στην ιδια κατηγορια με τον Παπ/νου...........αλλα βελτιωμενος..... :D :D). Στο χαρακτηρισμο απολυτη κορυφη κολλησα καπως.

 

Μερικοι, κατα την αποψη μου, σαφως καλυτεροι (θεωρω περιττο να αναφερθω σε ονοματα τυπου L.Dalla):

F.Battiato, Paolo Conte, Pino Daniele, Gaber (oυσιαστικα πισω απο οτιδηποτε εκανε ο Celentano), Ivanno Fossati, R.Zero, και τολμω να πω και Gigi D'Alessio οταν τραγουδαει ναπολιτανικα.....Luca Carboni....

 

Μαλλον εχεις δικιο...........τωρα που τους κοιταω με καποιες εξαιρεσεις δεν ειναι και τοσο συγχρονοι..... :) :) :) :) :) :)....ναι δεν μου αρεσει τελικα το συγχρονο ιταλικο τραγουδι. Παντως προκειμενου για τραγουδοποιια δεν υπαρχει καλυτερο μεσο απο.....την ιταλικη γλωσσα...

 

 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου