Προς το περιεχόμενο

Για το φίλο μου το Trigga


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ΣΚ ήμουνα Λάρισα και τα είπαμε λίγο με το Trigga...του έδωσα ένα cd με jazz construction kits αλλά δεν του γέμισαν το μάτι (χωρίς να τα ακούσει)...

1) Άλλο construction kits και άλλο λούπες.

2) ...Θέλει και λίγο φαντασία...

Το κομμάτι που ακολουθεί προέρχεται από ένα τέτοιο construction kit των 10 sec. Εγώ κατάφερα απ' αυτό και έκανα 5 λεπτά!

Επίσης έχει πλάκα εάν παρακολουθήσει κανείς πόσο λεπτές είναι οι διαφορές από το ένα είδος μουσικής σε άλλο. Η βάση του είναι καθαρά blues κλίμακες, τα drums και το μπάσο το κάνουν funk, οι δεύτερες κιθάρες το στέλνουν στο accid...

Κιθάρα η Texas special, εγγραφή κατευθείαν στη Motu με προενίσχυση ART TUBE MP STUDIO V3 και όλα τα υπόλοιπα GR20.

Στο τέλος φανταζόμουν τον Miles, με γυρισμένη πλάτη να παίζει "ασυναρτησίες"...

Το δείγμα http://soundclick.com/share?songid=6874339

και το τελικό http://soundclick.com/share?songid=6874334

Τα σχόλια δικά σας

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα απο λουπες γινεται τις κακομοιρας.Πολυ ωραια πραματα να τα ακους σαν ολοκληρα κομματια.Το να τα παιρνεις κ να τα κανεις κομματια ειναι αλλη φαση.Αντι να παρεις το μπακινγκ παιρνει το construction ετσι ναι.

 

Το κομματι εκει που βαζεις τα δικα σου τα ελληνικα ζωντανευει λιγο αλλιως μια λουπα 5 λεπτα με σολο να σου πεταγονται απο παντου με διαφορετικα midi οργανα ειναι.Σφαλιαρες απο κιθαρες,τρομπετες,συνθια γινεται πολεμος εκει μεσα.

 

Η αληθεια ειναι οτι ετσι οπως μου το περιεγραψες φανταζομουνα να εχεις κανει την απιστευτη δουλεια.Τα προηγουμενα κομματια που κανες αρμονικα ηταν πολυ πιο ενδιαφεροντα.

 

Για τον miles θες πολυ ψωμι ακομα ρε αυτα δεν ηταν καν ασυναρτησιες.Μηπως να παρεις και μια τρομπετα για την αλλαγή? :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου