Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για George L βύσματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

Γρήγορη ερώτηση για τα George L βύσματα: Βιδώνουν σε οποιοδήποτε καλώδιο ή θέλουν το δικό του George L καλώδιο;

Δεν καταλαβαίνω πώς λειτουργεί με ένα απλό βίδωμα. Πού πιάνει ο αγωγός και πού η γείωση?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Επεξεργασμένο από Phoenix2022
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Phoenix2022 είπε

Δηλαδή θες ένα 25ρι ευρώ για 1 μέτρο καλώδιο. Το οποίο ναι μεν, είναι αθάνατο... αλλά 25 ευρώ??

Το κόβεις όσο θες όμως και δεν έχεις παραπανίσια cm στη πεταλιέρα σου. Δε νομίζω να βολεύει όμως για να φεύγει από τη κιθάρα. Δεν είναι τόσο εύκαμπτο. Βρες άλλη λύση για τα μακριά. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Phoenix2022 είπε

Δηλαδή θες ένα 25ρι ευρώ για 1 μέτρο καλώδιο. Το οποίο ναι μεν, είναι αθάνατο... αλλά 25 ευρώ??

 

Για τι δουλειά το θες;

Επίσης τι εννοείς αθάνατο;

 

Eπισης δεν κάνει 25 ευρώ κάνει 6.

 

http://www.banzaimusic.com/George-L-s-0-155-BK-per-meter.html?gclid=CjwKCAjwge2iBhBBEiwAfXDBRwIN2_ghBAHLHElX-tAjSRA97D14mPozW3K19v2LChs0QpO0ek7Q0BoCiFgQAvD_BwE

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Δε νομίζω να βολεύει όμως για να φεύγει από τη κιθάρα. Δεν είναι τόσο εύκαμπτο. Βρες άλλη λύση για τα μακριά. 

 

Εκτός κι αν είσαι τόσο ΓΕΡΟΣ που να έχεις το ORIGINAL του παππού Bill Lawrence, το συγκεκριμένο το χρησιμοποιώ καθημερινά από το 1984 που το πρωταγορασα στο ΝΥ και είναι πιο flexible και από 20χρονη στριπτιζεζ σε joint του ΜισισιπΙΜπλουζσκαιεστιναΟυμε

 

16837281722147804535231929846925.thumb.jpg.7cbf324055563bff4312b179a58ac0dd.jpg

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Εκτός κι αν είσαι τόσο ΓΕΡΟΣ που να έχεις το ORIGINAL

Ενδεχομένως... είναι άλλωστε συνταξιούχος. Πάντως τα George L είναι λίγο love/hate κατάσταση. Στα δικά μου αυτιά παρά ήταν πρίμα- αλλά ήταν τα δικά μου αυτιά...   

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Ενδεχομένως... είναι άλλωστε συνταξιούχος. Πάντως τα George L είναι λίγο love/hate κατάσταση. Στα δικά μου αυτιά παρά ήταν πρίμα- αλλά ήταν τα δικά μου αυτιά...   

 

Δεν είναι "πρίμα" ,δεν υπάρχουν "πρίμα" καλώδια .

Όσο πιο χαμηλό capacitance έχει ένα καλώδιο τόσο περισσότερο ΣΗΜΑ και περισσότερες συχνότητες ,πρίμα included,από οσες έχει το κύκλωμα της κιθάρας αφήνει να περνάνε.

Τα George L έχουν εξαιρετικά χαμηλό capacitance που αφήνει να περνάνε τα πάντα όλα  ;)

Βέβαια σε patch cables πιο πολύ snake oil είναι η φάση μια και σε τόσο μικρά μήκη το capacitance είναι αστείο έτσι κι αλλιώς ότι καλώδιο και να βάλεις.

 

Αλλά γενικά όλη η φάση με τα και καλά high end καλώδια είναι ανέκδοτο.

 

Πάρε κάποια μέτρα Belden,Sommer ή Canare cable και Neutrick ή Switchcraft βύσματα and call it a day...

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Συμφωνώ 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου