Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για George L βύσματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Για τα Harley Benton που προαναφέρθηκαν ούτε λόγος. Τα βύσματα σου μένουν στο χέρι με το παραμικρό ακόμη και αυτά που προσπαθείς να συνδέσεις για πρώτη φορά. Οπότε λόγω τιμής και μόνο συστήνονται αποκλειστικά σε όσους θα φτιάξουν μια φορά μια πεταλιέρα για τα σπίτι η οποία δε θα μετακινείται και δεν ξέρουν ή δεν θέλουν να ασχοληθούν με κολλήσεις. Ακόμη καισε αυτή την περίπτωση συστήνω να παραγείλει κάποιος λίγα περισσότερα απ΄ όσα χρειάζεται ώστε να αντιπαρέλθει αυτά που θα του μείνουν στο χέρι.
 

 

Έχω την εντελώς αντίθετη εμπειρία, τα πήρα μια φορά για δοκιμή, τα χρησιμοποίησα στο βασικο pedalboard και έμεινα απολυτα ευχαριστημένος, τόσο που πήρα και δεύτερο πακέτο το οποίο χρησιμοποιήθηκε στο μικρότερο που έχω στο προβάδικο. Και ότι απέμεινε από τα δύο σετ το χρησιμοποίησα σε ένα εντελώς basic pedalboard πάλι χωρίς κανένα πρόβλημα. 

  • Συμφωνώ 1

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Miltos23 είπε

 

Έχω την εντελώς αντίθετη εμπειρία, τα πήρα μια φορά για δοκιμή, τα χρησιμοποίησα στο βασικο pedalboard και έμεινα απολυτα ευχαριστημένος, τόσο που πήρα και δεύτερο πακέτο το οποίο χρησιμοποιήθηκε στο μικρότερο που έχω στο προβάδικο. Και ότι απέμεινε από τα δύο σετ το χρησιμοποίησα σε ένα εντελώς basic pedalboard πάλι χωρίς κανένα πρόβλημα. 


Χαίρομαι. Μάλλον έπεσες σε καλύτερο batch απ ότι εγώ. Πήρα κι εγώ δυο σετάκια για τη δεύτερη πεταλιέρα αλλά μετά από κανα χρόνο, δεδομένου βέβαια ότι εγώ αλλάζω και πετάλια συχνά πυκνά, απ τα 20 βύσματα είχαν σπάσει περισσότερα απ΄τα μισά. Οπότε τα πέταξα εντελώς και δεν ξανασχολήθηκα. Δύο ή τρία μου είχαν σπάσει την πρώτη φορά που πήγα να τα συνδέσω.

Τί να πώ, ίσως είμαι κανίβαλλος αλλά δεδομένου ότι στη ζωή μου έχω καταφέρει να κολλήσω ακόμη και τριχοειδή σωλήνα εκτονωτικής σε ψυκτική χωρίς πρόβλημα και γενικά πιάνουν τα χέρια μου, νομίζω ότι τα συγκεκριμένα μάλλουν απευθύνονται σε καρδιοχειρούργους. 

Επεξεργασμένο από kpeyos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kpeyos είπε


Χαίρομαι. Μάλλον έπεσες σε καλύτερο batch απ ότι εγώ. Πήρα κι εγώ δυο σετάκια για τη δεύτερη πεταλιέρα αλλά μετά από κανα χρόνο, δεδομένου βέβαια ότι εγώ αλλάζω και πετάλια συχνά πυκνά, απ τα 20 βύσματα είχαν σπάσει περισσότερα απ΄τα μισά. Οπότε τα πέταξα εντελώς και δεν ξανασχολήθηκα.

Αυτη ειναι η διαφορά μας, εγώ τα έφτιαξα και έμειναν εκεί για χρόνια.. Οπότε είναι ασφαλές να πούμε ότι αν δεν τα ταλαιπωρείς είναι μια χαρα.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, Miltos23 είπε

Αυτη ειναι η διαφορά μας, εγώ τα έφτιαξα και έμειναν εκεί για χρόνια.. Οπότε είναι ασφαλές να πούμε ότι αν δεν τα ταλαιπωρείς είναι μια χαρα.

 

25 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Οπότε λόγω τιμής και μόνο συστήνονται αποκλειστικά σε όσους θα φτιάξουν μια φορά μια πεταλιέρα για τα σπίτι η οποία δε θα μετακινείται και δεν ξέρουν ή δεν θέλουν να ασχοληθούν με κολλήσεις. 

 

 


Ναι αυτό είπα κι εγώ όπως βλέπεις, Αν έχεις μια πεταλιέρα και δεν την πολυκουνάς και δεν της αλλάζεις πετάλια, κι έχεις πάρει και μερικά παραπάνω γι αυτά που θα σου μείνουν στο χέρι, είναι ΟΚ.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Phoenix2022 είπε

Τι να ζητήσω από το μαγαζί δηλαδή για belden και neutrik?

 

Τιποτα 🤣 παρε ετοιμο το αριστουργημα αυτο

 

https://kg-guitars.gr/el/product/sommer-sxrj-0600-the-spirit-xxl-6m-instrument-cable-black/

 

αν θες καλωδιο που να συνδεει την κιθαρα με τον ενισχυτη σου   

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

αν θες καλωδιο που να συνδεει την κιθαρα με τον ενισχυτη σου 

Ε είσαι και εσύ ένας... Πάνω που κατέληξε το θέμα, φτου και από την αρχή... 😄

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Terry RoscoeBeck5 Οι τιμές που έδωσε ο Superfunk και δίνει και το thomman είναι ανά μF/m να δες: https://www.thomann.de/gr/sommer_cable_the_spirit_xxl.htm 

 

το 148 είναι πολύ μεγάλη τιμή, 88 έχουν απλά Sommer και αυτό ρωτάω, όσο μικρότερη τίμη τόσο καλύτερο καλώδιο, σωστά;

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Πήρα κι εγώ δυο σετάκια για τη δεύτερη πεταλιέρα αλλά μετά από κανα χρόνο, δεδομένου βέβαια ότι εγώ αλλάζω και πετάλια συχνά πυκνά, απ τα 20 βύσματα είχαν σπάσει περισσότερα απ΄τα μισά.

 

Θα φερεις αυριο (μαζι με τον ΚΗΔΕΜΟΝΑ σου φυσικα) γραμμενο σε ΜΠΛΕ τετραδΓιο 100  φορε το παρακατω

 

"δεν θα χρησιμοποιησω ξανα σε πεταλιερα της οποιας αλλαζω τα πεταλια καθε λιγο και λιγακι solderless cables"

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Miltos23 είπε

@Terry RoscoeBeck5 Οι τιμές που έδωσε ο Superfunk και δίνει και το thomman είναι ανά μF/m να δες: https://www.thomann.de/gr/sommer_cable_the_spirit_xxl.htm 

 

το 148 είναι πολύ μεγάλη τιμή, 88 έχουν απλά Sommer και αυτό ρωτάω, όσο μικρότερη τίμη τόσο καλύτερο καλώδιο, σωστά;

Κάτσε να μας τα κάνει "πενηνταράκια" ο guru των tele και καλωδίων SF, γιατί και εγώ μπλέχτηκα...

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου