Προς το περιεχόμενο

Είναι καλή η Epiphone Zakk Wylde?


Twistakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

In Greek:

 

Γεια σε όλους!!!!!! Παίζω καμποσα χρονιά κιθάρα χωρίς βέβαια να έχω ασχοληθεί σοβαρά με το όλο θέμα, παλιά πήγαινα 2 χρονιά κλασική και μόλις πήρα ηλεκτρική την έλιωσα στην κυριολεξία μέχρι που την παράτησα λόγω μαθημάτων και άλλως ασχολιών... Τώρα πλέον είμαι σε ένα μέτριο στάδιο οπού θέλω πλέον να αρχίσω να ασχολούμαι πολύ πιο σοβαρά με ασκήσεις και τα λοιπά και έχω ακούσει πολλές φορές πως οι les paul κιθάρες η τής Gibson η τής Epiphone είναι αρκετά δύσκολες κιθάρες και πως αν έχεις μάθει πάνω σε αυτές οι υπόλοιπες κιθάρες θα σ φαίνομαι πολύ πιο εύκολες στο παίξιμο... μ' αρέσουν πάρα πολύ σαν κιθάρες και σαν ήχος αν και δεν είναι ακριβώς αυτό που θέλω μίας και είμαι κολλημένος με τις Dean... θα' Θέλα όμως αν είναι να συνεχίσω να ασχολούμαι σοβαρά με την κιθάρα να μάθω πάνω σε μία δύσκολή κιθάρα όπως οι les paul( όπως έχω ακούσει πάνα) και στη συνέχειά να αγοράσω Μία άλλη καλλίτερη... θα' Θέλα να ρωτήσω οποίον ξέρει πάνω σε αυτό το θέμα να με βοηθήσει καθώς δεν θέλω να σπατάλησε λεφτά για ένα όργανο και στη συνέχειά να αποδειχτεί πως έκανα βλακεία... Γουστάρω πάρα πολύ τις Epiphone και συγκεκριμένα του Zakk Wylde... Πριν την αγοράσω όμως θα ήθελα να επιβεβαιώσω το θέμα αν παίζοντας με αυτή την κιθάρα θα φορέσω να έχω Μία αρκετά καλή επαφή με τις υπόλοιπες κιθάρες στην συνέχειά... Οποίος γνωρίζει παρακαλώ πολύ να μ πει την γνώμη του... Ευχαριστώ... :D

 

ναι ειναι πολυ καλη les paul και προσωπικα πιστευω ειναι ισως και το καλυτερο μοντελο της εταιρειας,μπορει να σηκωσει upgrade σε γεφυρες μαγνητες και λοιπα αλλα εγω επειδη ειμαι και κατοχος μιας προτεινω να μην ασχοληθεις με τετοια πραγματα για την ωρα,η κιθαριτσα ειναι μια χαρα οπως ειναι..πηγαινε παιξε/ακουσε την το επομενο βημα σου 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου