Προς το περιεχόμενο

πείτε γνώμες για τις ηλ/ακουστικές ΟVATION


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκοπευω να αγωρασω μια ovation αλλα ειμαι σε διλημα... ειναι καλες ?? αυτες που οι "τρυπες" τουσ ειναι σαν φιλλα πλατανου ειναι καλυτερες απο αυτες ( της ovation ) που εχουν την κλασικη "τρυπα" στην μεση ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντελως διαφορετικη φιλοσοφια η καθε τοποθετηση της τρυπας στο σωμα !!!

διαφορετικος ηχος,αλλες καταβολες, η μερα με την νυχτα δηλαδη.

τωρα πια σου κανει, εεεε..... εδω ισχυει το ρητο παιξε, ακουσε, αποφασισε!!!

 

γενικα παντως εχω δει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης ακομα και στα φτηνα μοντελα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται να την παίζεις καθιστός, ξέχνα την. Το σώμα λόγω της πλάτης έχει την τάση να γυρίζει οριζόντια - πολύ ενοχλητικό.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος μια ovation celebrity(φτηνο μοντελο) με την τρυπα κανονικα στη μεση η γενικοτερη κριτικη μου σε αυτην την κιθαρα καθως και με αλλες 2-3 που εχω παιξει ειναι οτι αξιζουν τα λεφτα τους ως αναφορα την ποιοτητα κατασκευης καθως και το playability αλλα κυριως σε χρηση με ενισχυτη.Οι μαγνητες τους ειναι μια χαρα στα αυτια μου τουλαχιστον και το εκουαλαιζερ με την "προενισχυση" και το κουρδιστηρι ιδιαιτερος πρακτικο.

 

Σε unplugged παλι καταστασεις δεν μπορω να πω οτι εμεινα απολυτα ικανοποιημενος να σου πω την αληθεια θα προτιμουσα για ακουστικη χρηση καποια αλλη αυτης της κατηγοριας χρηματων χωρις το περιεργο ηχειο απο carbon το οποιο κανει τον ηχο καπως μουντο και οχι τοσο ζεστο στα αυτια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ξεχασε την, θα σου γλυστραει, ΠΟΛΥ ενοχλητικο και επισης ο ηχος δεν ειναι αξιοπρεπης. Ηλεκτρικα ομως σκοτωνει.

Δεν ξερω αν ειναι σε ολα τα μοντελα αλλα εμενα δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ το μπρατσο που ηταν ενα πολυ εντονο V

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου