Προς το περιεχόμενο

Πικαπ Technics model SL-1200 MK2-A


ted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

θα ηθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει που μπορω να κανω σερβις στο συγγεκριμενο πικαπ το οποιο δυστυχως χανει στροφες!!!

Πιστευω οτι ο ηχος του βινιλιου ειναι αξεπεραστος κ δεν θα ηθελα να το αποχωριστω!!!

Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Αθηνα 19/2/09

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι direct drive οπότε ........ :( ...... ρώτησες την Technics ;

 

Χάνει στροφές ακόμα και αν ανεβάσεις το pitch σύμφωνα με το στροβοσκόπιο; ΚΑτά την διάρκεια που παίζει;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

δες το λινκ και πάρε τους τηλέφωνο...αν δεν σου κάνουν το σερβις οι ίδιοι (κάποτε έκαναν),σίγουρα θα σου πουν που μπορείς να το πας.

 

http://www.vres.gr/company.php?company_id=187242

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Χαιρετω την παρεα του noiz κ ευχομαι χρονια πολλα!!!

Δεν ανοιγω  αλλο  θεμα γιατι παιζει ρολο η  ημερομηνια  καταχωρησης του  θεματος!!!

Εδω  και  ενα  χρονο ταλαιπωρηθηκα  με  το  γνωστο πικαπ της technics, κ σημερα το  παρελαβα απο  την  αντιπροσωπεια οπου κ το ειχα παει  για  επισκευη!

Δηλαδη τωρα το εφτιαξαν θα ρωτησει καποιος???

ΟΧΙ ουτε τωρα το πικαπ παιζει σωστα. Ο ηλεκτρονικος της  εταιρειας αδυνατει να  το  φτιαξει λεγοντας  μου οτι δεν  του  εχει  ξανατυχει τετοια βλαβη!!  Δε  λεω  ευγενικος ηταν αλλα εγω πειτε  μου τι πρεπει  να  κανω....

Τοσο  καιρο καθυστερουσε λεγοντας μου ο,τι  το  ψαχνει, περιμενει  αντ/κα κ.τ.λ......

Α  μου  εσπασαν κ  το  καπακι  το  διαφανες  που  κλεινει!!

Τι  θα  κανατε  στη  θεση  μου  με  οσο  υπομονη  μου  εχει μεινει  για να  μην  παει χαμενο  ενα  τοσο καλο  πικαπ???

 

 

Σας ζητω συγνωμη την πολυλογια μου  κ  σας ευχαριστω! :o :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας πίσω και διεκδικείς από τον Υπεύθυνο του Service τα δικαιώματά σου ως καταναλωτής

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν πάθει το quartz ζημιά θέλει αποστολή Ιαπωνία (ντεν φτιάχνεται) απ'ότι ξέρω...

Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα καινούργιο SL1200 MK5E-S βγάινει γύρω στα 500 με φπα

www.panasonic.gr/servlet/PB/menu/1229954_l17/index.html

 

Αλλιώς SL1200 ή SL1210 MKII  Α,Β,C quartz ή σκέτο ψάχνεις για μεταχειρισμένο μετά e-bay ή Αθήνα καλύτερα.

Από e-bay θέλει προσοχή γιατί εαν δεν ταιριάζει το ρεύμα (Αγγλία 240V/60 Hz) θα σου χάνει στροφές.

 

Πάντως εαν δεν σε ανδιαφέρει η μίξη επαγγελματικά μπορείς να δείς και άλλα μοντέλα, μην κολλάς στα Technics.

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου