Προς το περιεχόμενο

Υπάρχουν πρωτότυπα νέα τραγούδια;


evilsoler

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να περιμένεις ακούγοντας hard rock & metal να σου δοθούν εναύσματα για σύνθεση είναι λίγο αφελές.

Είναι τόσο μυρηκαστικός και στείρος ο συγκεκριμένος χώρος που εξ' ορισμού αδυνατεί πλέον να παράξει κάτι δραστικά νέο.

¶κου τί σου λέει ο γερο-Funk. Για ακόμη μια φορά έγραψε αυτά ακριβώς που σκεφτόμουν κι εγώ (έχει καταντήσει αηδία πια, αμάν !!)

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελος για να απαντησω και στην ερωτηση σου στο τι κανει ενα τραγουδι διαχρονικό' date='κατα τη γνωμη μου το κάνει ο ..............χρόνος :lol:[/quote']

 

Ο χρόνος......

 

 

 

Ναι.......

 

 

 

Όμως όχι ο χρόνος.......

 

έξω......

 

αλλά μέσα..........

 

 

 

Το πόσο ρευστός είναι.......

 

μέσα του πάντα........

 

του δίνει ζωή............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

philosopher.koninck.jpg

 

philosopher-aristotle-bf-l.jpg

 

philosopher-socrates-tc-l.jpg

 

:D

 

εγω λεω να το αλλαξουμε το ονομα του φορουμ και να το κανουμε WWW.PHILOSOPHY.GR :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας αυτο που με πορωνει στην κιθαρα ειναι το&distortion.Μεταλ και παρομοια ειδη ακουω επειδη εχει εναν ηχο που μου αρεσεi και θεωρω οτι εχουν βγει απιστευτα κομματια απο τον συγκεκριμενο χωρο(αγαπημενο συγκροτημα metallica).Δηλαδη πρεπει να το ριξω σωνει και καλα στο bluz?Αφου θελω distortion :(.

Μηπως να ξαπλωσω και να&περιμενω να μου περασει?:).

Η διαχρονικοτητα πιστευω οτι ειναι ενας&συνδιασμος συνθετικης πολυπλοκοτητας του κομματιου&και συναισθηματος που περναει στον ακροατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαχρονικοτητα πιστευω οτι ειναι ενας&συνδιασμος συνθετικης πολυπλοκοτητας του κομματιου&και συναισθηματος που περναει στον ακροατη

 

Τα Paranoid, Ace of spades, Breaking the law, Run to the hills, καθώς και διάφορα άλλα δεν φημίζονται ακριβώς για την πολυπλοκότητα της σύνθεσης.

Νομίζω πως αναφέρεσαι σε καθαρά προσωπικό κριτήριο παραπάνω.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως η πολυπλοκότητα από μόνη της, δίνει διαχρονικότητα. Το smoke on the water ή το paranoid πχ δεν είναι πολύπλοκα κάθε άλλο.

Η διαχρονικότητα είναι το μόνο που δε με απασχολεί όταν γράφω κομμάτι. Ποτέ δεν σκέφτομαι "πώς θα γίνει διαχρονικό αυτό που γράφω τώρα".

Μην μπαίνεις σε τέτοια διαδικασία. Ακριβώς όπως είπε και ο superfunk αυτό που κρίνει τη διαχρονικότητα είναι ο ίδιος ο χρόνος.

Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνθετικης πολυπλοκοτητας[/b] του κομματιου&και συναισθηματος που περναει στον ακροατη

 

Τυχαίνει και ακούω τώρα το London calling των Clash και δεν βρίσκω τίποτα το περίπλοκο.Παρ' όλα αυτά έχει μείνει στην ιστορία,όχι όπως τα κομμάτια των dream theater και των φίλων τους... :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου