Προς το περιεχόμενο

Joe satriani παιγμενο με Tom Anderson και Cornford.παρακαλω τις γνωμες σας...


AL PACINO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 στον Maze -1 στον βιαστικούλη Κύριο Mod και κανά συγγνώμη επίσης δεν βλάπτει!!

Συνεννόηση τούβλο!!  :D

 

Το κομμάτι είναι πολύ δυνατό πολύ ωραίο παίξιμο και χαμήλωσε λίγο τα αυγά!!  ;D ;D

που ειναι?ακομα στο -6 ειμαι!χαχα..μονο πρσεξτε μη με πατε πανω απο -4 γιατι μετα θα εχω προβλημα συνενοησης με ορισμενα ατομα:P

επειδη ξεχασα να αναφερω και το παιξιμο που ειναι οντως ωραιο..φιλε al pacino ξανακανε μια μιξη και δυναμωσε λιγο την κιθαρα.κριμα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια,ευχαριστω για τα καλα λογια!

η ηχογραφηση ειναι με ενα shure 57 μπροστα ακριβως στο ενα ηχειο(on axis δηλαδη) της 2Χ12 καμπινας με vintage 30's.χωρις cabinet simulation.το backing track ηταν κωλ@ς και εχετε δικιο οτι τα "αυγα" ειναι δυνατα.

επισης και εγω θεωρω οτι παραγινε το κακο με το delay και οτι η κιθαρα θα επρεπε να ειναι ποιο δυνατα.

απλα ηταν ενα take στα γρηγορα και για αυτο δεν προσεξα παραγωγες κτλ κτλ...

θα το ξαναγραψω.απλα ηθελα να ακουσω τις γνωμες ολων για το "γκαζι" και τις δυναμικες κιθαρας-ενισχυτη

πως το νιωσατε εσεις δηλαδη.τι σας εκανε ΠΡΩΤΑ ο ηχος και μετα ΚΑΙ το παιξιμο μου ενδεχομενως

θα ηθελα λοιπον να ακουσω εκτενεστερα και αναλυτικοτερα σχολια για το πχ αν θα επρεπε να "κοψω" treble η να

"τσιτωσω" το gain και που πιστευετε οτι πχ το κομματι χανει παικτικα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,ευχαριστω για τα καλα λογια!

και εχετε δικιο οτι τα "αυγα" ειναι δυνατα.

Γιώργο την επόμενη φορά τα αυγά τα θέλω ποιό μελάτα  ;D ;D

Μια χαρά είναι ο ηχος & το παίξιμο σου ;)

Θέλω να σε ακούσω με την Ibanez & Roadking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,ευχαριστω για τα καλα λογια!

η ηχογραφηση ειναι με ενα shure 57 μπροστα ακριβως στο ενα ηχειο(on axis δηλαδη) της 2Χ12 καμπινας με vintage 30's.χωρις cabinet simulation.το backing track ηταν κωλ@ς και εχετε δικιο οτι τα "αυγα" ειναι δυνατα.

επισης και εγω θεωρω οτι παραγινε το κακο με το delay και οτι η κιθαρα θα επρεπε να ειναι ποιο δυνατα.

απλα ηταν ενα take στα γρηγορα και για αυτο δεν προσεξα παραγωγες κτλ κτλ...

θα το ξαναγραψω.απλα ηθελα να ακουσω τις γνωμες ολων για το "γκαζι" και τις δυναμικες κιθαρας-ενισχυτη

πως το νιωσατε εσεις δηλαδη.τι σας εκανε ΠΡΩΤΑ ο ηχος και μετα ΚΑΙ το παιξιμο μου ενδεχομενως

θα ηθελα λοιπον να ακουσω εκτενεστερα και αναλυτικοτερα σχολια για το πχ αν θα επρεπε να "κοψω" treble η να

"τσιτωσω" το gain και που πιστευετε οτι πχ το κομματι χανει παικτικα...

 

AL,

οι δυναμικες κιθαρας-ενισχυτη ειναι για μενα απλα ανυπαρκτες, και πως αλλιως αλλωστε, αφου εχεις τοσο drive και κομπρεσαρει ασυστολα. ΕΠισης μεσα στα τοσα "πηγαδια" οι οποιες προσπαθειες δυναμικης χαθηκαν. Κατα την γνωμη μου το Treble οχι μονο να ΜΗΝ το μειωσεις αλλα να του δωσεις και αρκετα μαλιστα.

Προσεξε, ΔΕΝ μιλαω γι αυτο που ακους ΕΣΥ απο τον ενισχυτη αλλα για αυτο που ακουμε ΕΜΕΙΣ απο αυτο που ανεβασες. Το gain θα σου προτεινα να το ριξεις αλλα αυτα ειναι γουστα.

Με αυτη την "παραγωγη" που εχεις, πιστευω οτι αδικεις το κιθαρα-ενισχυτης

Το παιξιμο δεν το σχολιαζω, δε χρειαζεται

Επισης καλο ειναι να αντιμετωπιζουμε το χιουμορ με χιουμορ και να βλεπουμε τις τυχον "φατσες" (αν υπαρχουν βεβαια)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε playloud

γιατι δεν σχολιαζεις το παιξιμο,τι εννοεις δεν χρειαζεται?στα υπολοιπα συμφωνω απολυτως!σημερα το απογευμα θα το ξανακανω και με τον cornford και με τον boogie!

οσο για το χιουμορ ειναι απαραιτητο σε ενα φορουμ!οποτε αν επιτρεπουν και οι mods ας γινει της κακομοιρας στο εξης :P

(εδω στο θεμα μου εννοω)

αναμεινατε συνεχεια,αν και μετα το χτεσινο μεθυσι δεν εγγυωμαι παικτικη αρτιοτητα σημερα (αυτη η αισθηση οταν σου φευγουν τα bends,οταν αντι για γλισαντο κανεις πατιναζ,οταν η αρμονικη σου βγαινει σαν τζουφια κλ@νι@ ειναι μοναδικη,τι λετε :P :P :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου