Προς το περιεχόμενο

Melodune...και τέρμα τα φάλτσα.


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συνάδελφοι θέλω να μοιραστώ μαζί σας ένα πρόγραμμα που το θεωρώ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ. Το Celemony Melodyne, ένα audio πρόγραμμα που εκτός των άλλων που κάνει μαζεύει τα φάλτσα! Σας επισυνάπτω 2 Ethnic δείγματα που δουλεύω τώρα τελευταία και ακούστε...έχω γράψει τα όργανα μου (πλήκτρα, κιθάρες, drums...) και έχω βρεί στο Internet samples από φωνές από όλο τον κόσμο. Προφανώς οι φωνές δεν είναι στο κλειδί του κομματιού μου...κανένα πρόβλημα! Το melodune με σχεδόν ηλίθιο τρόπο πάει και το κάνει!!! Περιμένω τη γνώμη και τα σχόλιά σας.

(Επίσης το 80% των κομματιών είναι γραμμένα με κιθάρα, σαντούρια, φλάουτα, synts είναι μια 6χορδη Peavy)

Tα demos είναι στα Uploads http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/marathon

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετά ψαρωτικό το ταίριασμα των φωνών...ίσως για να το κατανοήσω καλύτερα να πρέπει να ακούσω το πώς ήταν τα σάμπλς πριν την εφαρμογή του melodune

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ethno2 οι φωνές είναι από το VSt της best Service. ¶ρα καταλαβαίνεις ότι είναι ανεξάρττητα κλειδιού, επίσης στο κομμάτι υπάρχουν 2 φορές σε διαφορετικά σημεία...δείτε το videodemo στο site τους...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου