Προς το περιεχόμενο

Αλλη μια stratocaster!


dodos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με ενδιαφερει το εμφανισιακο καθως οταν θα την κραταω εγω ελαχιστοι θα κοιτοθν την κιθαρα(ψωνιοοοοο του κερατά)

 

Περα απο την πλακα εμφανιασιακα μου αρεσει οι ενδοιασμοι μου ειναι οι εξής:

Δεν ξερω για τους μαγνητες και εχω ακουσει οτι το ρολλερ νατ επηρεαζει λιγακι τον ηχο! Εσεις τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για τους μαγνητες και εχω ακουσει οτι το ρολλερ νατ επηρεαζει λιγακι τον ηχο! Εσεις τι λετε?

Ποιόν ήχο...τόση ώρα σου λέμε ότι δεν ακούγεται σαν Strat...και εσύ λές εάν επηρεάζει τον ήχο...πήγαινε λεβέντη μου, δοκίμασέ την, δες αν είσαι ωραίος μαζί της στον καθρέφτη...και κανείς δεν θα καταλάβει ότι έχεις ρολλερ νατ...ούτε και εσύ

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει τον συγκεκριμένο συνδυασμό μαγνητών σε άλλες "μαμίσιες" strat, γενικά δεν μου έκανε κλικ. Σιχαίνομαι τους noiseless και ο DH-1 πρέπει να είναι ο χειρότερος διπλός που έχω ακούσει εδώ και χρόνια. Όμως για να σου δώσω να καταλάβεις, εγώ ορκίζομαι στους Seymour Duncan και σε μονούς κυμαίνομαι μεταξύ Texas Special και Custom 50s. Δηλαδή αν την αγόραζα ποτέ [που δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση, γιατί για τέτοια φάση όργανο θα κοίταζα σε άλλες εταιρείες] οι stock μαγνήτες δεν θα μέναν πάνω της στιγμή [κατευθείαν αλλαγή], οπότε ανεβαίνει το budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυμαίνομαι μεταξύ Texas Special και Custom 50s.

Στα αυτάκια μου (και στη λανθάνουσα μνήμη μου) αυτοί κάνουν τον ήχο της Strat. Mαζί σου z43k0

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και'μενα δε μου πολυ εκανε κλικ σαν εμφανιση,τωρα για τους noiseless τι να πει κανεις....noiseless...voiseless  :P

ζητω οι texas.για'μενα ειναι realy live one set.αλλα οτι και να λεμε γουστα ειναι αυτα και μια δοκιμη θα πησει τον επιδοξο γαμπρο.... 8)

αλλοστε τη σημερον ημερα ποιος περνει νυφη στο σακι???? ;D ;D ;D ;D

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου