Προς το περιεχόμενο

Triple wah 2 hell


z43k0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Υπάρχει ένας άκρως παρανοϊκός λόγος και μια διάθεση χαβαλέ στο όλο jam το οποίο είναι "αλήτικο".  Το backing είναι το Up to Eleven που προδιαθέτει για τέτοιες καταστάσεις. Τρία takes ξεχωριστά, panning τα δύο, στο κέντρο +3db  το άλλο. Ήχοι από Guitar Port και wah το Bad Horsie. 

Ήθελα να κάνω και μια μίξη κάθε take ξεχωριστά αλλά το Audacity τα παιξε;) Well ελπίζω να σας αρέσει! Rock on!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα κάποια στιγμή να αρχίσουν να παίζουν όλες οι κιθάρες μαζί κάτι σφιχτό και αρμονικό. Νομίζω ότι έχει αρκετό καλό παίξιμο το κομμάτι που χάνεται όμως στη βαβούρα. Κάνε κάτι πιο δομημένο. Μπορούμε να έχουμε και το μπακι τράκι;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το backing track θα το βρείτε εδώ : http://www.guitaridol.tv/backing_tracks. Δεν ήταν ο σκοπός μου να κάνω κάτι δομημένο... το εναντίον;)

Οπότε thanks for listening;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok. Το καταλαβαίνω. Αλλά βάλε και κάτι με το ίδιο παίξιμο που να ακούγεται κανονικ(ότερ)α. Thanks για το μπ.τ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν το G3 ενα πραμα, οταν αρχιζουν και χωνουν ολοι, αλλα ΟΛΟΙ με wah χεχχε. Κολαση

 

Νομιζω θα το προτιμουσα κι εγω με μια κιθαρα.

 

Ωραιο μπακι για Noizjam αλλα οι jazzοπληκτοι θα ξυνιζαν

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@playloud:

Η αλήθεια είναι ότι έχω wah addiction:) Όταν είναι συνδεδεμένο στο rig, δυσκολεύομαι να μην το χρησιμοποιήσω, για αυτό συνήθως το αφήνω εκτός.

Θυμίζει αρκετά AC/DC το backing;) 

 

@mscmkr:

Θα κάνω ένα single take το τριήμερο σε κάτι παρεμφερές, αν βρω χρόνο!

 

Thanks again!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@playloud:

Η αλήθεια είναι ότι έχω wah addiction:) Όταν είναι συνδεδεμένο στο rig, δυσκολεύομαι να μην το χρησιμοποιήσω, για αυτό συνήθως το αφήνω εκτός.

Θυμίζει αρκετά AC/DC το backing;) 

 

@mscmkr:

Θα κάνω ένα single take το τριήμερο σε κάτι παρεμφερές, αν βρω χρόνο!

 

Thanks again!

 

Κι εγω φιλε. Κατι σαν δευτερη σολα στο παπουτσι μου (ειδικα με την LP custom). Μονο που εγω ΤΟ ΒΑΖΩ στο rig

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου