Προς το περιεχόμενο

αρχεια VOB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΒΙΝΤΕΟ ΑΡΧΕΙΟ VOB ΣΕ AVI H MPG .ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ any vindeo converte ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΜΑΤΑΤΡΕΠΕΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΟΛΟΥΡΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ Η ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ VOB ΣΕ AVIΗ MPG ΕΝ ΠΑΣΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΥΠΑΡΧΡΗ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΣΩΣΤΑ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

-montaz-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε ενα free προγραμμα που λεγεται "Super" (δεν κανω πλακα) ομως να εχεις υποψην οτι δεν θα μπορεσεις ποτε να παρεις vob ποιοτητα απο avi καθοτι η συμπιεση ειναι τεραστια

 

http://www.erightsoft.net/SUPER.html

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα VOB είναι ήδη συμπιεσμένα αρχεία με mpeg2. πολλές φορές αν απλώς τα μετονομάσεις σε .mpg μπορεί να τα παίξει ο κάθε player.

 

η θολούρα που σου βγαίνει λογικά είναι από τη δευτερη συμπίεση που τους κάνεις, πάνω από την πρώτη συμπίεση.

 

το super δεν το ξέρω. Για μετατροπές video, εξαιρετικά είναι το sorenson squeez και canopus procoder.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΒΙΝΤΕΟ ΑΡΧΕΙΟ VOB ΣΕ AVI H MPG .ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ any vindeo converte ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΜΑΤΑΤΡΕΠΕΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΘΟΛΟΥΡΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ Η ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ VOB ΣΕ AVIΗ MPG ΕΝ ΠΑΣΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΥΠΑΡΧΡΗ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΣΩΣΤΑ;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Το πρόγραμμα είναι το flaskmpeg,και οι CoDecs divx-xvid,(βλέπε k-lite)

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε ενα free προγραμμα που λεγεται "Super" (δεν κανω πλακα) ομως να εχεις υποψην οτι δεν θα μπορεσεις ποτε να παρεις vob ποιοτητα απο avi καθοτι η συμπιεση ειναι τεραστια

 

http://www.erightsoft.net/SUPER.html

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο,ενα blu-ray των 25gigabyte συμπιέζεται σε 4.7 με τους αντιστοιχους codecs σε σχεδόν εφάμιλλη ποιότητα με την αρχική.

όπου:

720 pixels σε 4,7

1080 pixels σε 8-9 gigabyte,τα τέστ τα έχω κάνει και είναι φανταστικά...

Και αναφέρομαι πάντα στην δημιουργία ενός εφεδρικού αρχείου από dvd/blu-ray,εφόσον το πρωτότυπο είναι στην κατοχή μας.

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου