Προς το περιεχόμενο

Εχει κανείς Rockinger ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βεβαια οι υπερμαχοι των εταιριων ανακαλυψαν αυτο που λεγεται "μεταπωλητικη αξια"...

 

Παρ' όλο που συμφωνώ μαζί σου, είναι κι αυτό ένα κριτήριο, και δεν μου κάνει εντύπωση αν έχει μεγάλη σημασία για κάποιον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά "τα ίδια και τα ίδια" που αποστρέφεσαι dear Yameth

φαίνεται νάναι η ουσία του noiz που στο κάτω-κάτω είναι

"κιθαρομάγαζο"-αυτό κατάλαβα τουλάχιστον εγώ τους 6 μήνες

που το παρακολουθώ καθημερινά.Η γιάφκα των απανταχού

fenderians για νάμαι ακριβέστερος-εξ ου και οι "μασημένες" απαντήσεις των λοιπών φίλων στις αγαθές απορίες μου

 

Περίεργο ύφος... οι απαντήσεις που σου δόθηκαν σε τόσο μικρό χρόνο από τη στιγμή που πόσταρες σου φαίνονται "μασημένες" γιατί κανείς δεν θέλησε να γράψει ξανά όσα έχει ήδη πει στα άπειρα θρεντς που έχουν προηγηθεί επί του θέματος, και που αν όντως παρακολουθείς ανελλιπώς επί 6 μήνες καθημερινά το φόρουμ θα γνώριζες βεβαίως ότι είναι ίσως το πιο πολυσυζητημένο τόπικ έβερ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειδικα οσον αφορα τις rockinger και γενικα τις partcasters συμβαινει εντελως το αντιθετο. Για την ακριβεια θα πρεπει οχι να βρουμε αυτους απο εδω μεσα που εχουν μια/εχουν παιξει με μια, αλλα εκεινους που δεν εχουν, μιας και ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα...

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτους απο εδω μεσα που εχουν μια/εχουν παιξει με μια, αλλα εκεινους που δεν εχουν, μιας και ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα...

 

ενας απο αυτους που δεν εχουν παιξει με rockinger πρεπει να ειναι και ο αρχικος ποστερ του θεματος,ο οποιος ομως φαινεται να γνωριζει οτι πατανε τις fender  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με fender καθώς (αν εξαιρέσεις τις fender japan) δεν υπάρχει κάποιο μοντέλο fender usa και mexico που να έχει τα "vintage" χαρακτηριστικά μιας rockinger stratocaster πχ.

 

Επίσης αν στο μυαλό σου έχεις κολλήσει με τα brand names και όλο το mambo jumbo που κρύβεται πίσω από το μάρκετινγκ τότε δεν πρόκειται να σου αρέσει μια no name κιθάρα ποτέ στο 100%! Είναι ψυχολογικό το ζήτημα!

 

Έχω 2 Rockinger Telecaster και 1 stratocaster και είμαι καλά ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ο κιθαριστας "κανει" την κιθαρα κατ'εμε (απαντηση στο ποια "ριχνει" σε ποια),θελω να γραψω 2 γραμμες περι Rockinger κ λοιπον αξιολογων σχετικων βιοτεχνιων.

 

Μια χαρα οργανα κατασκευαζει πλεον η πλειοψηφια της παγκοσμιας κιθαροβιομηχανιας κ οι επιλογες ειναι σχεδον απειρες.

Το θεμα ειναι να προσπαθησεις να κανεις το deal με βαση το γνωστο value for money.

 

Διαλεγεις ποια strat θελεις καταρχην,υπαρχουν αρκετες με διαφορα χαρακτηριστικα.Επιλεγεις αυτη που θελεις κ αρχιζεις το googling για να βρεις το καλυτερο bargain.

 

Παραδειγμα δικο μου - Εψαχνα να βρω Strat Candy apple red,'57 reissue,με σχεδον ολα τα "σωστα" vintage specs.

Μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα αυτην στην φωτο κ την αγορασα καινουρια απο Ιαπωνια 530 ευρω κομπλε.

 

Με τα χρηματα αυτα δεν αγοραζα ουτε Rockinger,ουτε Warmoth,ουτε φυσικα USA.

Προμηθευτηκα ομως με λιγοτερα χρηματα μια πολυ αξιολογη κιθαρα που την λατρευω κ με λατρευει! Τα υπολοιπα ειναι στα δακτυλα :)

 

Ριξε μια ματια εδω εαν θελεις - Καιν.Strat Japan '62 reissue με ασυνηθιστο χρωμα.

Προσεξε τιμη.

http://cgi.ebay.com/New-Fender-Japan-Stratocaster-62-RI-ST62US-ST62-583_W0QQitemZ200315894454QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item200315894454&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A0%7C293%3A1%7C294%3A50

 

Αυτα

Βye.

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ο κιθαριστας "κανει" την κιθαρα κατ'εμε (απαντηση στο ποια "ριχνει" σε ποια),θελω να γραψω 2 γραμμες περι Rockinger κ λοιπον αξιολογων σχετικων βιοτεχνιων.

 

Μια χαρα οργανα κατασκευαζει πλεον η πλειοψηφια της παγκοσμιας κιθαροβιομηχανιας κ οι επιλογες ειναι σχεδον απειρες.

 

+1000

πρεπει να παιξεις με την rockinger του elavd.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου