Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη solid shaft pot σε split??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

Θελω να κανω μια αλλαγη στην τελε μου σε ενα ποντεσιομετρο και επειδη ειναι πολυ δυσευρετο το συγκεκριμενο (δεν το εχω βρει πουθενα..ΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ...s-1 switch solid shaft pot 500k...) θα θελα να μαθω αν ξερει κανεις αν μπορω να κανω καμια μικροπατεντα ωστε να βαλω το μεταλικο knob της τελε σε split shaft Ποντεσιομετρο....

Θενκ γιου

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης εχω μια αλλη απορια...αν αλλαξω το volume απο 500Κ σε 250Κ τοτε αυτο τι επιπτωση θα εχει στον ηχο??

 

Εξαρταται τι μαγνητες εχει η κιθαρα σου. (χοντρικα)

 

Σε single coils θα σου διωξει τα πριμα που σε ...ξυριζουν (χωρις νερο) και σε humbuckers θα σου βαλει μια βρεμενη μαλλινη κουβερτα πανω στο ενισχυτη...  ;D (κοινως αντιο πριμα και "αερας")

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα θελα να μαθω αν ξερει κανεις αν μπορω να κανω καμια μικροπατεντα ωστε να βαλω το μεταλικο knob της τελε σε split shaft Ποντεσιομετρο....

 

μπορεις με κατι ειδικα δαχτυλιδακια απο μπρουτζο που "ντυνουν" τον αξονα και μπορει να πατησει η βιδα.

 

δες εδω

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου