Προς το περιεχόμενο

Ποιό είναι αυτό το τραγούδι;;;


asprados

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν φίλοι.. Το θέμα είναι ψιλοάκυρο, αλλά απο το πρώι έχουμε σπάσει το κεφάλι μας μερικά άτομα, ψάχνωντας τον τίτλο ενός κομματιού, του οποίου θυμόμαστε ελάχιστα στοιχεία.. Βοήθεια!!!

Λοιπόν... Σχεδόν σίγουρο οτι είναι δεκαετίας 90. Σαν στύλ θα το χαρακτηρίζαμε soul-acid jazz. Θα μπορούσε να μοιάζει με Little L απο Jamiroquai, αλλά όχι και τρελά.

Ξεκινάει με μπασογραμμή για 2 μέτρα αν θυμάμαι καλα η οποία πάει καπως έτσι  (δεν έχω κάποιο όργανο στα χέρια μου, και θεωρώ τυχαία τονικότητα απο Μί)..

Μι.. Μι Σολ Σι Λα.. Σι Ρε Σι Ρε Μι (Αυτό το πάιζει συνέχεια..Οι νότες με 2 τελείες είναι παρεστιγμένα τέταρτα νομίζω και οι άλλες όγδοα "παίζει να λέω κ μλκιες",επίσης η τελευταία Μι είναι 1 οκτάβα ψηλότερα απο τις Πρώτες Μι.)

Μετά απο αυτό, νομίζω έχει ένα ρολάρισμα σε Cow Bell και σαν αρχή της πρώτης στροφής, λέει... "Some People... mpla mpla mpla..."

Αυτά είναι όλα τα στοιχεία που έχουμε...

Ίσως είναι λίγο γελοίο σαν θέμα, αλλά πιστεύω πως, όλο κ σε κάποιο τσακάλι του NOIZ θα σκάσει κάποια ιδέα...

Ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑΑΑΑ! Κάτι ακόμα..

Έχει κάμποσα πνευστά μέσα στο κομμάτι και κάπου στη μέση ο τύπος που τραγουδάει, ουρλιάζει σε φάση James Brown..

Ελπίζω να μη με πάρετε στο ψιλό ε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freak Power - Turn On, Tune In, Cop Out

 

Αν το σφυριζες θα το πιανα πιο ευκολα μπεμπη. ΑΠΟΛΥΘΗΚΕΣ ΟΡΕ?

 

Για την ιστορια. Το τραγουδι εγινε απο μια διαφιμηση levis 501 και θυμαμαι ακομα το χαμο που γινοταν στα καλα ;) κλαμπ στο Αθηνα. Αυτα κανει το ραδιο.

Ελα αυριο να σου δωσω το οριτζιναλ σινκλακι.Πως ειπατε? Βεβαιως το χω.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι Θεός ρε Σπύρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναί ρε.. το θυμάμαι ότι ήταν για ένα διαφημηστικό...

Δεν απολύθηκα ακόμα.. έχω ψωμί..

Όταν κατέβω θα σε επισκευθώ!!!

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου