Προς το περιεχόμενο

Cubase, Nuendo σε dual boot XP/Vista laptop


Jesus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κατάφερα να κάνω εγκατάσταση τα xp, αλλά όταν ανοίγουν μου βγάζουν μπλε οθόνη, τι λάθος έχω κάνει;

και κάτι άλλο, όταν βάζω το cd επαναφοράς των vista δεν μου έχει την επιλογή για repair ώστε να ξαναβάλει το bootloader των vista...

Οh Lord...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερα να περάσω τους drivers του σκληρού, τι άλλους οδηγούς πρέπει να κατεβάσω?

 

Πρέπει να βρεις τους κατάλληλους drives για ότι θες να λειτουργεί - π.χ. δεν φαντάζομαι να χρειάζεσαι να βρεις drivers για Bluetooth για το laptop.

 

κατάφερα να κάνω εγκατάσταση τα xp, αλλά όταν ανοίγουν μου βγάζουν μπλε οθόνη, τι λάθος έχω κάνει;

και κάτι άλλο, όταν βάζω το cd επαναφοράς των vista δεν μου έχει την επιλογή για repair ώστε να ξαναβάλει το bootloader των vista...

 

Συνήθως οι μπλε οθόνες παραπέμπουν σε προβληματικούς drivers ή διενέξεις μεταξύ προβληματικών drivers. Φρόντισε να βρεις τους κατάλληλους drivers. Πολλές φορές ακόμη και η σειρά εγκατάστασης των drivers μπορεί να παίξει σημαντικό ρόλο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως οι μπλε οθόνες παραπέμπουν σε προβληματικούς drivers ή διενέξεις μεταξύ προβληματικών drivers. Φρόντισε να βρεις τους κατάλληλους drivers. Πολλές φορές ακόμη και η σειρά εγκατάστασης των drivers μπορεί να παίξει σημαντικό ρόλο.

+1

Είναι μάλιστα πολιτική κάποιων εταιριών να προσφέρουν και έναν οδηγό εγκατάστασης των drivers πέραν του ίδιου του software, με αναλυτική σειρά των drivers που πρέπει να περαστούν για τη βέλτιστη λειτουργία του laptop.

Το μόνο κακό με τέτοιους οδηγούς είναι ότι περιλαμβάνουν στη λίστα όοοοοοολους του drivers για το μηχάνημα, ακόμα και τους θεωρητικά "άχρηστους" (π.χ. drivers για να παίζουν τα κουμπιά quick launch που έχουν τα περισσότερα laptops).

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορώ να βρω ποιά είναι η motherboard του laptop μου  HP dv5 1130ev????

προσπαθώ να βρω τους οδηγούς...

επίσης ποιούς άλλους οδηγούς πρέπει να κατεβάσω για να τρέξουν τα xp επιτέλους???

Οh Lord...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρήκα την μητρική...

Είναι της Quanta και είναι το μοντέλο 3603.

Το θέμα τώρα όμως είναι, οτι ψάχνω πόσες ώρες να βρω έναν οδηγό για την συγκεκριμένη μητρική και δεν έχω βρει τίποτα...

Καμιά ιδέα κανείς;

 

Οh Lord...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου