Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Πήρα το θάρρος για άλλη μια φορά να σας ρωτήσω για ενισχυτές

Είναι καιρός να πάρω καινούριο αλλά δεν μπορώ να καταλήξω ακόμα σε τι...

Απ' την μία σκέφτομαι να μην δώσω πάρα πολλά (300-400) και να πάρω έναν λαμπάτο σε εκείνο το ποσό.

Απ την άλλη σκέφτομαι να δώσω όσα έχω μαζέψει μετά περρισής υπομονής (~700) και να πάρω κάτι καλό που θα το κρατήσω...

 

Αυτόν τον καιρό τείνω πιο πολύ προς το δεύτερο...  ;D

 

Και είδα κάπου ανέφερε ο superfunk αυτόν http://www.dv247.com/invt/43578/

ο οποίος και επιδοκιμάστηκε από πολλούς... Και τα features του είναι εντυπωσιακά σε σχέση με την τιμή του...

Και ρωτάω.... Για κάποιον που "προσπαθεί" ;D να παίξει από tool μέχρι madrugada,  και θέλει έναν all around ενισχυτή, και δεν έχει καταλήξει στον ήχο του... κάνει..?

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο..? Που μπορώ να τον δοκιμάσω..?

 

Επίσης, ψάχνοντας τον στο thomann έπαθα πλάκα καθώς είναι 1000 ευρο ακριβότερος... (με την επιφύλαξη ότι δεν είναι ο ίδιος... http://www.thomann.de/gr/hiwatt_hhgb50c_ser.htm)

 

Υ.Γ: σόρρυ για αυτού του στιλ τις ερωτήσεις, ξέρω ότι μπορεί να είναι κουραστικές αλλά αν είχα χρόνο για ψάξιμο, δεν θα έγραφα εδώ... Ακόμα και τώρα θα έπρεπε να είμαι φροντιστήριο αλλά έχω πυρετό... οπότε και βρήκα χρόνο για να σας ρωτήσω...

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο όλων σας..

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ο ιδιος. Αυτος που σε ενδιαφερει ειναι ο hiwatt high gain, οχι ο custom 50 που ξεφευγει σε τιμη. Μιλαμε για αλλους ενισχυτες...

 

Και ο high gain παντως εχει την κλασσικη hiwattιλα σε καποιο βαθμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ: σόρρυ για αυτού του στιλ τις ερωτήσεις, ξέρω ότι μπορεί να είναι κουραστικές αλλά αν είχα χρόνο για ψάξιμο, δεν θα έγραφα εδώ...

[...]

Ευχαριστώ για τον χρόνο όλων σας..

 

Αν δεν έλεγες τίποτα θα άφηνα το θρεντ ασχολίαστο. Αλλά το να θεωρείς ότι επειδή δεν έχεις εσύ χρόνο πρέπει να ξοδέψουμε εμείς το χρόνο μας για να ψάχνουμε / γράφουμε για σένα, είναι, επιεικώς, λάθος.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μεγάλε, σορρυ

 

Και ελπίζω να σε ικανοποίησε η απολογία μου, πραγματικά το ελπίζω....

Γιατί μιας και φέρεσαι πιο παιδαριώδης και από πολλούς συμμαθητές μου

φαίνεται σαν κάποιος άλλος να έχει σταματήσει να σε ικανοποιεί εδώ και καιρό... και  έχεις νευράκια...

Πραγματικά δεν κατάλαβα την επίθεση σου... μήπως είναι υποκινούμενη από το αίσθημα της πείρας που σου προσφέρει η ηλικία σου, και κατ επέκταση της ανάγκης σου να διδάξεις τι είναι σωστό και τι λάθος..?

Κρίμα...

ααα και δεν θέλω ρητορείες περί του πώς θα πρέπει να μιλάνε οι μικρότεροι στους μεγαλύτερους, γιαυτό μην απαντήσεις.... μην αναπαράγεις την ήδη κομπλεξική σου εικόνα.... (για καλό δικό σου το λέω)

 

Ευχαριστώ για την διόρθωση odis! λάθος δικό μου.

 

 

Υ.Γ 1: Άμα το είχες αφήσει ασχολίαστο θα ήταν καλύτερα... ;)Ούτως ή άλλως συμβουλές ήθελα, θα μπορούσες να το είχες αγνοήσει αν σε ενοχλούσε τόσο πολύ, και όχι να πυροδοτήσεις διαμάχη (μήπως σου δίνουν λιγότερο προσοχή στο σπίτι και επιζητάς  λίγη περισσότερη..? καημενούλη μου... :()

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν σου εκανε επιθεση... απλα ετσι οπως το ειπες φανηκε σαν να λες εσεις οι αργοσχολοι ψαξτε και πειτε μου γιατι εγω εχω δουλειες...

 

καπως ετσι φανηκε.. μην αρπαζεστε με το παραμικρο...

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Michelle η επίθεσή σου είναι αδικαιολόγητη και αχρείαστη, και σε παρακαλώ να σταματήσει αμέσως. Ο Msc έκανε μια παρατήρηση που είχε βάση και τον έχεις λούσει με απρεπείς χαρακτηρισμούς, κάτι που δεν φαινόταν από την ευγένεια του προηγούμενού σου ποστ. Ας συνεχιστεί το θρεντ με ηρεμία.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάρωσε Michelle (ma belle?). Αν ξόδευες το χρόνο που σου πήρε να μου απαντήσεις, στο να ψάχνεις ενισχυτή, θα βοηθούσες περισσότερο τον εαυτό σου. Και θα είχες και χρόνο για το φροντιστήριο.

Καλό ψάξιμο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ επειδή πάω να ψάξω για ενισχυτή,  ;)

 

διαγράψτε το θρεντ παρακαλώ πολύ, μη σας τρώω και τον χρόνο! ;)

ευχαριστώ και συγνώμη αν παραφέρθηκα

 

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεος ο μισελ!

και εξυπνακιας και αγενης!

 

παρ ολα αυτα, σημερα μιλησα με διαμαντοπουλο και μου ειπαν πως εχουν εναν!

 

τον ειχα ακουσει και μου ειχαν κανει τρομερη εντυπωση τα καθαρα του!

τα βρωμικα δεν ηταν του γουστου μου, αλλα δεν μπορω να μην αναγνωρισω πως ηταν καλα!

 

αυτα και ελπιζω να σε γλυτωσα απο το να περπατας απο μαγαζι σε μαγαζι και να χανεις χρονο!!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι για την ιστορια να πω οτι κανεις δεν μας εβαλε με το ζορι να ψαξουμε η να απαντησουμε σε αυτο το θεμα ...

 

αλλα οταν καναμε λογαριασμο τικαραμε το κουτακι δηλαδη συμφωνησαμε με τους ορους ...

 

αυταα!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου