Προς το περιεχόμενο

Ευκολη και καλή Πεταλιερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω τωρα την line6 floor pod basic αλλα δν ειμαι καθολου ικανοποιημενος

Σκεφτομαι να παρω μια πεταλιερα η οποια να μην χρειαζεται πολλα να κανεις και να εχει ωραιουσ ετοιμους ηχους.

1η επιλογη μου ειναι η vox tonelab le ,2h zoom την καινουργια

 

Εσεις τη 8α μου προτεινατε βασικο ειναι να μην 8ελει πολλη ψαξιμο....

Θελω λιγα και καλα να εχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι πεταλιερες προσφερουν καλα πραγματα...ΑΡΚΕΙ...να τις ψαξεις... και γω στην αρχη αυτο ηθελα...να μην ψαχνω καθολου...ετοιμους ηχους κλπ...ΑΛΛΑ ετσι δεν βγαζεις ΗΧΟ!

θελει ψαξιμο ο ηχος...

 

ευτυχως εγω το καταλαβα γρηγορα :P

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεταλιερες και χωρις ψαξιμο δεν γινεται με την καμια!

οσες εχω παιξει τα presets τους ειναι σχεδον ελεεινα,τουλαχιστον για το δικο μου γουστο,βεβαια θα σου το πουν και αλλοι νομιζω εκτος απο εμενα.

σκεψου απλα οτι σε καθε διαφορετικο ενισχυτη που θα την βαζεις για να παιξει θα εχεις και εντελος διαφορετικο αποτελεσμα ηχου με το ιδιο preset καθε φορα!αρα οταν καποιος καθεται και φτιαχνει τα preset απο τις διαφορες εταιρειες τα φτιαχνει συμφωνα μετο δικο του γουστο και σε δικα του μηχανηματα,δεν σημαινει ομως αυτο οτι και εσυ θα εχεις τα ιδια αποτελεσματα πανω στο δικο σου μηχανημα ακομα και αν υποθεσουμε οτι εχετε και κοινα γουστα μετον ρυθμιστη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω τωρα την line6 floor pod basic αλλα δν ειμαι καθολου ικανοποιημενος

Σκεφτομαι να παρω μια πεταλιερα η οποια να μην χρειαζεται πολλα να κανεις και να εχει ωραιουσ ετοιμους ηχους.

1η επιλογη μου ειναι η vox tonelab le ,2h zoom την καινουργια

 

Εσεις τη 8α μου προτεινατε βασικο ειναι να μην 8ελει πολλη ψαξιμο....

Θελω λιγα και καλα να εχει...

 

νομιζω η zoom ειναι η πιο γελοια να την καταλαβεις απο ολες!

αν ειναι μονο αυτο το κριτηριο σου.. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι να βρείς καποια πεταλιέρα που να σου αρέσει και πραγματικα να την ξεκοκαλλησεις.....πίστεψέ με θα έχεις εκπληκτικα αποτελεσματα μολις θα την εχεις μαθει καλα. Αν σε ενδιαφέρει πουλάω μια Boss GT-8 είναι ωραία πεταλιέρα και μπορείς να φτιάξεις καταπληκτικούς ήχους. Η Vox tonelab είναι επίσης καταπληκτική.

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου