Προς το περιεχόμενο

Οι νοτες από το 5γραμμο στο μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βρω σε καμια σελιδα νοτες για το μπασο??δηλαδη να λεει η καθε νοτα του πενταγραμμου σε πιο ταστο ειναι??

ευχαριστω για την βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το εχω βρει.. εγω θελω πχ να δειχνει τι νοτα στην πρωτη γραμμη του πενταγραμμου πχ και να λεει ειναι στο 4ο ταστο της 1 χρορδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το εχω βρει.. εγω θελω πχ να δειχνει τι νοτα στην πρωτη γραμμη του πενταγραμμου πχ και να λεει ειναι στο 4ο ταστο της 1 χρορδης

Αυτό που χρειάζεσαι λέγεται "βασική θεωρία της μουσικής", το να ξέρεις τις νότες του πενταγράμμου είναι το απλούστερο, βασικότερο και ευκολότερο πράγμα στη μουσική.

Πάρε ένα βιβλιαράκι για αρχάριους, κάτσε να το μελετήσεις και όταν με το καλό μάθεις να ονοματίζεις τις νότες του πενταγράμμου, θα δεις ότι αυτό που παρέθεσε ο SF είναι παραπάνω από αρκετό.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της νοτες πανω στο 5γραμμο τις ξερω αλλα δεν ξερω πια ειναι ακριβος πανω στην ταστιερα γιατι εχει παραπανω απο μια φορα τις νοτες  :-[ :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου