Προς το περιεχόμενο

Ο Slash έκανε μαθήματα κιθάρας???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=Dwh9q9W3U34

 

Και με τις απαραιτητες αρπαχτες φυσικα...

 

Πληρωθηκε σε ειδος.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν έχω ξανακούσει τον Slash να πάιζει έτσι, ειδικά μετά τη μέση του κομματιού, γύρω στο 2.20 και μετά.

 

??? ??? συγγνώμη γιατί δεν τον έχεις ξανακούσει να παίζει έτσι?? Ένα κάρο σόλο στα 2 Ιλουζιον αλλά και στα δικά του άλμπουμ και στα λαιβ έχουν ακριβώς τα ίδια "κόλπα" που ακούς κι εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις τι λετε?

 

..αΛΑλο (νεα κατηγορια κιθαριστων που δεν ξερουν να βαρανε τη...ΛΑ...),στον SLASH θα κωλωσουμε?? ::)

 

Eγραψε το αΛAλος  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι ο Slash έγινε γνωστός μόνον και μόνον από όταν τον χρησιμοποίησε η microsoft στα πληκτρολόγια. Ετσι έχουμε slash, backslash και αλλα ωραία.

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ειλικρινα δεν περιμενα τοσες απαντησεις...

 

Don_Pasquale εχω ακουσει και τα illusion και τους snakepit (μεχρι αηδιας) και μπορω να πω με σιγουρια οτι η τεχνικη του στο clipακι που εστειλα σε σχεση με τη δισκογραφια του εχει μια αξιοσημειωτη διαφορα. Σαφως και δεν τον κρινω τον ανθρωπο, οπως και κανεναν μουσικο (ασχετα αν ειναι γνωστος ή οχι). Απλα μου εκανε τεραστια εντυπωση.

Γενικα με εκπλησσει συνεχως ο εν λογω κιθαριστας (ειναι κι ο αγαπημενος μου) και ειδικα στα live, μιας και τον εχω ακουσει να παιζει φοβερα και τον εχω ακουσει να παιζει κι ετσι...

(δειτε στο 2:25)

[flash=200,200]http://www.youtube.com/watch?v=w_dh0rHmenE&feature=related

Jizzzzzzzzzzzzzzzz da pit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα με εκπλησσει συνεχως ο εν λογω κιθαριστας (ειναι κι ο αγαπημενος μου) και ειδικα στα live, μιας και τον εχω ακουσει να παιζει φοβερα και τον εχω ακουσει να παιζει κι ετσι...

 

Παρεξηγημένο παιδί ο Slash. Οι ταμπελίτσες "Καλύτερος κιθαρίστας" δε του κολλάνε. Ο τύπος ειναι ενα απλό αυθεντικό ροκ ρεμάλι. Δεν ειναι ο συνηθισμένος σταρ κιθαρίστας που θα τον βρεις στα καμαρίνια με το σεσουάρ μέχρι να εμφανιστεί και που θα κολώσει να πιεί ενα καφασάκι μπύρες παραπάνω πριν παίξει μήπως και βλέπει δέκα χορδές πάνω στην σκηνή. Σε όλα τα Live Που μπορείς να παρακολουθήσεις στο internet γίνεται σαφές οτι δεν παίζει καλά μπροστά στο κοινό. Όχι όμως γιατι δεν μπορεί. Αλλα γιατι είναι αρκετά λοιώμα ωστε να μην καταλαβαίνει. Είναι απο τους χειρότερους επαγγελματίες όσο αφορά τα live του. Δεν τον νοιάζει να παίξει όπως παίζει στο στούντιο. Για αυτο τον γουστάρω τον τύπο.

 

Σφήνα offtopic: Παραδόξως, όσοι εκθειάζουν το glam-party rock στο στυλ των guns'n'roses, κατηγορούν τον Kurt Cobain για την δήθεν μιζέρια Που εφερε στην μουσική του. Ο Cobain απλώς γινόταν λοιώμα και επαιζε. Σαν τον Slash. Ήταν και οι δύο αυθεντικοί στις εμφανίσεις τους. Απλά ο Cobain παρέμενε αυθεντικός και στο studio δίχως να χτενίζεται με τις ώρες και να ηχογραφεί σολάκια γκομενοπαγίδες. Γινόταν λοιώμα όπως πραγματικά γούσταρε κι'επαιζε, ξεμπροστιάζοντας την διπλή ταυτότητα του party rock με τις επιδόσεις κομμωτηρίου στο studio και εμφάνιση "Γειά σου" στα live -δες Slash .Οκ. υπήρξαν και οι κιθαρίστες που δεν έπιναν κι έπαιζαν γαμάτα ζωντανά. Μπροστά σε λοιώμα ακροατήριο :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια συνεχεια ακουω γι αυτο το καταραμενο το guitar hero......τοσο καλο ειναι? να το κατεβασω κι εγω?αν και νομιζω οτι εχει 1,2,3,4......ποιο απ ολα? Σε μια συνεντευξη στο metal hammer μεχρι και τον gus ρωτησαν γι αυτο το κ...παιχνιδο.....

 

Θες και τα ειδικά κοντρολερ κιθαρες, οπότε πρέπει να το αγοράσεις

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου