Προς το περιεχόμενο

'Ανισα ταστα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το Rοckpile λετε?Πηγε Βυρωνα

Ηρώς Κωνσταντοπούλου 79Α, τηλ. 210 3621682

 

Φιλε αυτος δεν ειναι καλος μαστορας?? ειχα παει για αλλαγει μαγνητων και 2 επισκευες.Κανει ξισιμο ταστων???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε εναν μεγαλο χαρακα (ισιο) και εφαρμοσε τον κατα μηκος της ταστιερας

θα πρεπει ολα τα ταστα να ακουμπουν το χαρακα

αν υπαρχει κενο τοτε βλεπουμε

 

Χωρίς να είμαι μάστορας νομίζω ότι δε γίνεται να ελέγξουμε όλα τα τάστα μαζί γιατί υπάρχει και το relief, δηλαδή η πολύ μικρή κυρτότητα του μπράτσου προς τα εμπρός. Ο χάρακας κατά μήκος όλης της ταστιέρας θα μας δείξει κάποιο χοντρό πρόβλημα, αλλά για πιο λεπτομερή εξέταση πρέπει να κοιτάζουμε τρία τάστα και να βλέπουμε αν είναι στην ευθεία, και μετά να ανεβαίνουμε ένα τάστο, κοκ. Για αυτό υπάρχει και ένα ειδικό τρίγωνο χαρακάκι που είναι σκαληνό (τρεις άνισες πλευρές) για να πατάει μόνο τρία τάστα και να φτάνει μέχρι ψηλά στην ταστιέρα.

 

τελικά τυχεροί οι ουτίστες  :)

 

Νίκος

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι μάστορας νομίζω ότι δε γίνεται να ελέγξουμε όλα τα τάστα μαζί γιατί υπάρχει και το relief, δηλαδή η πολύ μικρή κυρτότητα του μπράτσου προς τα εμπρός. Ο χάρακας κατά μήκος όλης της ταστιέρας θα μας δείξει κάποιο χοντρό πρόβλημα, αλλά για πιο λεπτομερή εξέταση πρέπει να κοιτάζουμε τρία τάστα και να βλέπουμε αν είναι στην ευθεία, και μετά να ανεβαίνουμε ένα τάστο, κοκ. Για αυτό υπάρχει και ένα ειδικό τρίγωνο χαρακάκι που είναι σκαληνό (τρεις άνισες πλευρές) για να πατάει μόνο τρία τάστα και να φτάνει μέχρι ψηλά στην ταστιέρα.

 

τελικά τυχεροί οι ουτίστες  :)

 

Νίκος

 

πολυ σωστα τα λες

παρολα αυτα και για λεπτομερη παρακολουθηση κανουμε σχεδον το ιδιο:

το χερι χωρις χορδες και βγαλμενο απο το σωμα το ισιονουμε με το τρασροουντ οσο γινετε

υστερα το κοιταμε με το χαρακα και βλεπουμε τα κενα

η καθε μια απο τις δυο μεθοδους εχει τους υποστηριχτες της ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα επειδη ακομα εκρεμει ενα θεμα.

Τ μαγαζια τις ομονοιας τριμης,καγμακης.διαμαντοπουλος κτλπ κτλπ εχουν καλη φημη για ξισιμο ταστων και σεταπ για την παω εκει (που αμα γινει και καμια στραβει να πηγαινω να τους κραζω κιολας)  και απο τιμες πως την εχουν δει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαθετεις 80 ευρω ???70-80 ευρω ειναι στανταρ ταριφα για ξυσιμο ταστων κ το σεταρισμα μετα που θα ακολουθησει...οποτε πηγαινε τη σε κανα τζιμη στη χαριλαου τρικουπη που ασχολειται αποκλειστικα μονο με το guitar service να χεις το κεφαλι σου ησυχο...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαθετεις 80 ευρω ???70-80 ευρω ειναι στανταρ ταριφα για ξυσιμο ταστων κ το σεταρισμα μετα που θα ακολουθησει...οποτε πηγαινε τη σε κανα τζιμη στη χαριλαου τρικουπη που ασχολειται αποκλειστικα μονο με το guitar service να χεις το κεφαλι σου ησυχο...

 

Πηγα σημερα στο καγμακη +διαμαντοπουλο και ρωτησα για το προβλημα που εχω που εχουν πεταχτει προς τα εξω κανα 2-3 ταστα και μου ειπαν οτι πρεπει να την δουνε και οτι δεν θα τα ξυσουν ολα μαλλον μονο αυτα που εχουν το προβλημα.Τι λετε να κανω?

Αυτο που ειπες χαριλαου τρικουπη που ακριβως και τι γραφει απο εξω το μαγαζι ,Τζιμης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ειπες χαριλαου τρικουπη που ακριβως και τι γραφει απο εξω το μαγαζι ,Τζιμης?

 

Rock Stuff λέγεται, και είναι ακριβώς απέναντι από τα γραφεία του ΠΑΣΟΚ, just can't miss it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου