Προς το περιεχόμενο

Laco Tayfa


benson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζουν τις κάλτσες τους οι τύποι, αλλά όταν ακούω κλαρίνα και βιολιά και oriental/νταχτιρντί μελωδίες κάτι με βραχυκυκλώνει. Αυτό που κάνουν, όμως, το κάνουν άψογα. Ειδικά ο μπασσίστας τα σπάει, κι έχει και ωραίο ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και τα 2 τους τα αλμπουμ στην κατοχη μου κ ομολογω οτι τους λατρευω,ειδικα ο μπασιστας ειναι παιχταρας αλλα εκτος αυτου,η μουσικη ειναι ενδιαφερον!

Another perfect day

And I will hide away...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Laco Tayfa έχουν επιρρεάσει και τον ελληνικό σκυλάδικο ήχο κι όχι μόνο.  :-X :-X :-X

Πάντως εμένα ο Husnu Senlendirici (κλαρινίστας) μου άρεσε σε αυτό το κομμάτι των Athena. (Ειδικά στο τέλος!!!)

 

(An=Στιγμή)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που έχουν διαλυθεί ως συγκρότημα. Πλέον συνεχίζουν χωρίς τύμπανα, μπάσο, πλήκτρα κλπ. Αποτελούν ενα τριμελές σχήμα με κλαρίνο/φλογέρες/νέυ, σαζ/ούτι και κανονάκι.  :(

 

Taksim Trio:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν βγάλει ένα ενδιαφέρον άλμπουμ με τους Brooklyn Funk Essentials (μουσική κολεκτίβα λέει ... ό,τι κι αν σημαίνει ο όρος). Αξιολογότατοι. Κάποτε βέθηκε στο αμάξι μου ένας τύπος ενώ έπαιζε το παραπάνω CD. Με ρώτησε τι είναι και όταν του είπα (και) Τούρκοι φάνηκε όχι μόνο δύσπιστος αλλά και ενοχλημένος ... Με διαβεβαίωσε ότι μας κλέβουν τη μουσική παράδοση, πράγμα για το οποίο είμαι σίγουρος ότι ορκίζονται και χιλιάδες Τούρκοι, στην άλλη όχθη του Αιγαίου. Εγώ πάλι δεν ξέρω. Προτιμώ ν' απολαμβάνω το μήλον της (Ελληνοτουρκικής) Έριδος!  ;D

http://www.imeem.com/lylyoo/music/VbHrabNw/brooklyn-funk-essentials-featuring-laco-tayfa-istanbul-twili/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ δεμενη μπαντα αλλα δυστυχως και σ εμενα αυτο το υφος μου προκαλει κατι το αρνητικο...το οτι το υιοθετησε η ελληνικη λαικαντζα ισως δεν μου καθετε καλα..αν και θα υπαρχουν πολλες αποψεις γι αυτο το θεμα..

 

Η αιτια που τους ανακαλυψα ηταν αυτο το τραγουδι,(μαλλον η εισαγωγη ;D) φυσικα εχουν και πολυ καλυτερα!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι πολυ δεμενη μπαντα,για αλλη μια φορα αποδειχθηκε οτι δεν υπαρχει "κακη" μουσικη αλλα "κακοι" μουσικοι...παρουσιασαν κατι ομορφο και αξιολογο αλλα οκ μην τρελαθουμε κιολας δεν ειναι και η superband απλα καποιοι μουσικοι που παντρεψαν το λαικο με διαφορα στυλ μουσικης οπως τη funk,εγω ακουσα τα κοματια τους κανα δυο φορες το καθενα,ειναι πολυ ωραια και εχουν κατι να πουν,για παραπανω δεν μπορω δεν μου αρεσουν οι "λαικες" αρμονιες αλλα αυτο ειναι θεμα γουστου και μονο...

www.myspace.com/dimitrisdimas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου