Προς το περιεχόμενο

1o Noiz "HARD ROCK" jam


playloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απλώς να συγχρόνιζες το backin track και ας πέσει όπου να ναι. Γι αυτό τα πάναρα και τελείως αντίθετα.

Νομιζω οτι αυτο που εκανα, ηταν ευκολο και να το χειριστει στη μιξη, και ηχητικα.

 

1. Κατ'αρχην εστειλα μονο το καναλι της κιθαρας στερεο, χωρις backing.

2. Συμπληρωσα κενο χρονου απο το μηδεν μεχρι την εγγραφη μου.

3. Ετσι στη μιξη το μονο που ειχε να κανει ηταν να το αδειασει σε ενα αδειο καναλι στο μηδεν χρονικα.

 

Αν ναι, κυριε ηχοληπτα δωστε ΟΚ να το κανουν ολοι αλλη φορα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νομιζω οτι αυτο που εκανα, ηταν ευκολο και να το χειριστει στη μιξη, και ηχητικα.

 

1. Κατ'αρχην εστειλα μονο το καναλι της κιθαρας στερεο, χωρις backing.

2. Συμπληρωσα κενο χρονου απο το μηδεν μεχρι την εγγραφη μου.

3. Ετσι στη μιξη το μονο που ειχε να κανει ηταν να το αδειασει σε ενα αδειο καναλι στο μηδεν χρονικα.

 

Αν ναι, κυριε ηχοληπτα δωστε ΟΚ να το κανουν ολοι αλλη φορα. :)

 

Ωραίο κ αυτό αλλά πολύ φασαρία... Ενώ έτσι όπως το κανα εγώ βάζεις ένα στερεο κανάλι. Στην αρχή πανάρεις στο μπακιν τρακ. συγχρονίζεις με το κανονικό μπακιν - πανάρεις στην κιθάρα - ετέλεψες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σε όλα τα παιδιά και στο playloud για την πρωτοβουλία, τις μίξεις και γενικά το όλο μεράκι [έχει κάνει και κάτι μαγικά στο δέσιμο των jams:)]. Electrified καταιγισμός ήταν τα κλιπ, το δεύτερο jam ξεχωρίζει -αν και με ένα περίεργο τρόπο όλα δένουν μεταξύ τους.

\m/ rock on αδέλφια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα με την σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες! Αν και έχω κάποια favourites πιστεύω πως όλοι προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό και αν μη τι άλλο, το διασκεδάσαμε πολύ! ;D

 

Εννοείται πολλά εύγε στον playloud για την πρωτοβουλία και την πραγμάτωση του jam (νομίζω για αρκετές μέρες τη νύχτα στον ύπνο του θα άκουγε σφυρΗγματα από μανίκΗα!!) - το αποτέλεσμα όμως τον δικαίωσε!

 

Τώρα αναμένουμε με αγωνία το 2ο "HARD ROCK" jam... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κ αυτό αλλά πολύ φασαρία... Ενώ έτσι όπως το κανα εγώ βάζεις ένα στερεο κανάλι. Στην αρχή πανάρεις στο μπακιν τρακ. συγχρονίζεις με το κανονικό μπακιν - πανάρεις στην κιθάρα - ετέλεψες!

 

To πιο βολικο απ ολα ηταν να μου στελνοταν πανέ (panned) το κομματι αλλα ΟΛΟ. Ο τζιτζης μου εστειλε πανέ μεν αλλα μονο τα δευτερολεπτα που επαιζε γι αυτο και το mismatch. Τελος παντων, πρωτη φορα ηταν. Θα χαρω να ειμαι και στο 2ο Hard Rock jam οικοδεσποτης και ηχοληπτης.

Εμενα με εντυπωσιασε πιο πολυ ο kotsadoros και o greg+9 (πολυ καλη ιδεα το slide) αλλα πραγματικα το καθε παιδι ειχε και μια πολυ καλη και ξεχωριστη ιδεα.

Ελπιζω τα "παντρεματα" να σας αρεσαν. Επιτηδες θελησα να κανω εναν "αχταρμα" απο στυλ ωστε ολα να εχουν το ενδιαφερον τους και αν μη τι αλλο αυτο εγινε.

 

Για την ιστορια, κι επειδη δεν εχετε αρχισει, εγω εγραψα με

Gibson Les Paul Custom 1978 loaded with EMG 85--> Crybaby From Hell--> Guitar Rig 3 με jcm800 προσομοιωση και orange dist και chorus--> Tascam us-224 (η παλια)--πιτσι

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τζιτζης μου εστειλε πανέ μεν αλλα μονο τα δευτερολεπτα που επαιζε γι αυτο και το mismatch.

 

Έτσι μου έστειλαν όλα τα κλιπς στο Gilmour Jam.

Θέλει όντως λίγο δουλίτσα να τα συγχρονίσεις ακριβώς...

 

..κι εγώ είχα κάνει τότε λαθάκι χρονικό με το σόλο του Janick... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μου έστειλαν όλα τα κλιπς στο Gilmour Jam.

 

Οχι και ολα ;)

 

Θα ηταν πολυ καλη ιδεα παντως να τα στελναμε οπως προτεινω γιατι θα αποφυγουμε τετοια και θα συγκεντωνομαστε πιο πολυ στην μιξη-χροιες ε?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορια, κι επειδη δεν εχετε αρχισει, εγω εγραψα με

Gibson Les Paul Custom 1978 loaded with EMG 85--> Crybaby From Hell--> Guitar Rig 3 με jcm800 προσομοιωση και orange dist και chorus--> Tascam us-224 (η παλια)--πιτσι

 

ρε συ ακουγεται πολυ καλα, δεν φαινεται "ψηφιακό"! βοηθαει και το wah ισως...(?)

Οι ηχοι στο demo του guitar rig μου ακουγονται καπως ψευτικοι (τον λιγο χρονο που εχω ασχοληθει τουλαχιστον)

 

εγραψα με  μια les paul std του 99 -> Huggnes&Ketter Warp Factor dist pedal (ενα high gain πεταλακι) --> hiwatt 50W (αρκετα δυνατα) --> marshall cab --> ενα sennheiser mic e855 παλιο (που βλεπω οτι ειναι για vocals!!??) --> pc

(αληθεια πως σας φανηκε ο ηχος?)

 

παρομοίως και ο τσερεμονης αλλα με τη δικια του κιθαρα

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο ρε μάγκες !!!  :)

Προσηγγίσθην υπό του τσερεμόνεως να ρίξω 2 πενιές αλλά δεν τόλμησα να βγάλω την ibanez από το θηκάρι.  :P

Επιφυλάσσομαι για την επόμενη φορά.  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου