Προς το περιεχόμενο

Politician


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι λοιπόν ένας μίζερος Ελληνας κιθαρίστας που παίζει σε μια μίζερη ελληνική μπάντα. Κάθε φορά όμως όταν συναντιέμαι μ΄αυτή την υπέροχη παρέα αυτό που εισπράττω μόνο με μιζέρια δεν μοιάζει.

 

Η λέξη μιζέρια ταιριάζει σε τύπους σαν αυτούς που περιγράφει το τραγούδι που διασκευάζουμε.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τρομερό. Πολύ ωραίος ήχος. Σόρρυ που ρωτάω αλλά πως λέγεται η μπάντα?Έχετε άλλα κομμάτια ανεβασμένα στο ιντερνετ?

Ξανα μπράβο!

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν πολύ ωραία επιλογή... Από τα καλύτερα του Jack Bruce... Η διασκευή ήταν μεν σωστή, αλλά μου φάνηκε αισθητά πιο αργό, με αποτέλεσμα να μην "τραβάει" τόσο τον ακροατή...

 

Keep on, και ανέβαζε οπωσδήποτε κλιπάκια να με φτιάχνεις, γιατί απ' ότι κατάλαβα τα γούστα μας ταιριάζουν... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό. Πολύ ωραίος ήχος. Σόρρυ που ρωτάω αλλά πως λέγεται η μπάντα?Έχετε άλλα κομμάτια ανεβασμένα στο ιντερνετ?

Ξανα μπράβο!

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Η μπάντα λέγεται Four Wheel Drive, μόνο που εδώ είναι τρίο. Αν θες ν΄ακούσεις και άλλα πήγαινε στο Info-Δελτία τύπου και βρές το όνομα της μπάντας, και Noiz cafe- Are you gonna groove.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν πολύ ωραία επιλογή... Από τα καλύτερα του Jack Bruce... Η διασκευή ήταν μεν σωστή, αλλά μου φάνηκε αισθητά πιο αργό, με αποτέλεσμα να μην "τραβάει" τόσο τον ακροατή...

 

Keep on, και ανέβαζε οπωσδήποτε κλιπάκια να με φτιάχνεις, γιατί απ' ότι κατάλαβα τα γούστα μας ταιριάζουν... ;)

Ευχαριστώ και σένα που μου ποστάρεις απάντηση. Θα σου πω πως γράφτηκε. Στο στουντιάκι μας περνάνε διάφοροι φίλοι για παρέα, μπύρες,ακροάσεις κλπ. Κάποιος λοιπόν ζήτησε το συγκεκριμένο κομμάτι που δεν είχαμε ξαναπαίξει ( δεν ξέρω και αν ο τραγουδιστής λέει τα κανονικά στιχάκια). Το παίξαμε one take και όταν το ακούσαμε είδαμε ότι είχε ωραίο feeling παρά τα λάθη, πρασινάδες, slow tempo κλπ. Και επειδή πιστεύω ότι το Rock είναι περισσότερο θέμα feel παρά όλα τ΄άλλα γι΄αυτό αποφάσισα να το στείλω.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και σένα που μου ποστάρεις απάντηση. Θα σου πω πως γράφτηκε. Στο στουντιάκι μας περνάνε διάφοροι φίλοι για παρέα, μπύρες,ακροάσεις κλπ. Κάποιος λοιπόν ζήτησε το συγκεκριμένο κομμάτι που δεν είχαμε ξαναπαίξει ( δεν ξέρω και αν ο τραγουδιστής λέει τα κανονικά στιχάκια). Το παίξαμε one take και όταν το ακούσαμε είδαμε ότι είχε ωραίο feeling παρά τα λάθη, πρασινάδες, slow tempo κλπ. Και επειδή πιστεύω ότι το Rock είναι περισσότερο θέμα feel παρά όλα τ΄άλλα γι΄αυτό αποφάσισα να το στείλω.

 

One take? One take? Τρομερός. Με τη μία! Ρε σας είχα δει πριν από 3 χρόνια νομίζω. Είχατε παίξει στο φόρουμ το 2005? Που είχε τρελό κρύο?

Καλή συνέχεια ρε παιδιά. Και περιμένω και νέα κλιπ.

 

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια επιλογη!  ;)

 

ειναι λιγο πιο αργο αλλα δεν πειραζει!  ;)

 

ωραιο σαπιο κιθαριστικο σολο!

 

οτι αλλο εχετε σηκωστε να το ακουσουμε!  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια επιλογη!  ;)

 

ειναι λιγο πιο αργο αλλα δεν πειραζει!  ;)

 

ωραιο σαπιο κιθαριστικο σολο!

 

οτι αλλο εχετε σηκωστε να το ακουσουμε!  ;D

Σας καλώ όλους στο Lazy Παρασκευή 24 Απρίλη και υπόσχομαι να το παίξουμε λίγο πιο γρήγορα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote author=bluezlick link=topic=167690.msg316632#msg316632 date=1238494150

 

ωραιο σαπιο κιθαριστικο σολο!

 

 

Μου αρέσει το σχόλιο αν και το ''σάπιο'' δεν το κατάλαβα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου