Προς το περιεχόμενο

"Δε Ζω Οτι Ονειρευτηκα" (song by spimav_z)


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το ανεβαζω πριν το μετανιωσω.

(δεν κρυβω οτι σκεφτομουν τον δαντη οταν το τραγουδαγα απο μεσα μου. δεν ακουγεται με την "ενταση" που ηθελα να βγαλει...)

 

ειμαι ολος "ματια και αυτια" για οτιδηποτε θελετε να πειτε.

καλο θα μου κανει.

 

για την ιστορια:

 

ez drummer-midi

korg wavestation - midi

yamaha psr a1000 - midi

ej strat -> rockman XPRa - connect

ken smith bsr5mw - connect

martin hd 28 - shure ksm 27

voice - shure ksm 27

 

m-audio delta 44 - sonar 7 producer

 

 

:)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ωρέ παιδί!... Να τραγούδι για ράδιο. Δεν κάνετε καμμιά παραγωγή λέω εγώ με τα παιδιά εκεί πέρα να κονομήσετε; Προσωπικά δε βλέπω να έχετε να ζηλέψετε από τον Δάντη ή οποιονδήποτε άλλη ελαφρο-λαϊκο-ποπ φίρμα τίποτα, εκτός βέβαια τού promotion και τού marketing. Κατά τα άλλα... μιά χαρά! (Ολίγον "σκυλέ" γιά τα γούστα μου, αλλά αυτό είναι προσωπικό μου ...πρόβλημα!)

 

Και πάλι εύστοχος, λες αυτό που θες πετυχημένα, ακολουθείς την ευρέως πεπατημένη μουσικά (πλεονέκτημα ή μειονέκτημα; Αναλόγως οπτικής...) και νομίζω έχεις μέλλον στον χώρο! Χιτάκι λέμε...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα σκυλοροκ ειναι το κομματακι!καλυτερο απο το αλλο (παλι θελει λιγη δουλεια με τους...στιχοι.. αλλα αυτοι ειναι ΠΟΛΥ καλυτεροι απο τους προηγουμενους και πιο δεμενοι με το ασμα:))

 

οι lead κιθαρες με τις τριτες ειναι απαιχτες ,εχω να ακουσω τετοιο...θεϊκο σκυλοροκ κιθαριστικο ριφ απο το "ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ" του (θεου) Τερλεγκα! ;)

 

ο τραγουδιστης ειναι δυστυχως "λιγος" για αυτο το ειδος (θελει οντως φωναρα τυπου Δαντη)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο κομμάτια σε μια μέρα...κάποιος ετοιμάζει δίσκο!!!!!!

;D ;D ;D

μη μου βαζεις ιδεες. οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει ......

 

οντως μου βγηκε λιγουλακι "rock 'n dog". στη πορεια ομως. δεν το φανταζομουν απο την αρχη ακριβως ετσι.

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα-πλακα το επομενο που θα ανεβασω -οταν κυκλοφορησει το cd βεβαια- θα ειναι παραδοσιακου προς εντεχνου ακουσματος , καθοτι εγραψα για 1ο / 2ο μαντολινο , μαντολα , κοντραμπασσο , κιθαρα , σολο φωνη και 4 φωνη αντρικη χορωδια.

καθαρα επτανησιακο στυλ δλδ , σε στιχους Δ.Σολωμου.

 

δε λεω άλλα... 8)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λείπει compression ιδίως στη φωνή, όπως και στο άλλο. Επίσης δεν μου αρέσουν α) το άταστο και β) τα τούτι. Θα μου καθόταν πολύ καλύτερα ως ένα τραγούδι με μόνο ακουστική, κρουστά (μέχρι και λάτιν) και pads (αλλά όχι σκυλάδικα). Ιδίως τα ορχηστρικά σκασίματα με ξενερώνουν.

 

Το κομμάτι δεν είναι άσχημο απλώς όλα εκεί μέσα είναι χιλιοακουσμένα. Προσπάθησε να το κάνεις πρωτότυπο στην παραγωγή. (Αυτά ισχύουν λίγο πολύ και για το άλλο)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι , εχεις δικιο αγαπητε mscmkr.

η αρχικη εκδοση ηταν μονο με κιθαρες bass drums , αλλα με παρεσυρε -ποιος αλλος- ο μπουζουξης που δουλευουμε μαζι.

"βαλε βιολια , βαλε σκασιματα , κουδουνες κλπ. κανε το συγχρονο διοτι τωρα ακουγεται 80ς"

 

το μπασσο δεν ειναι αταστο. εγω εκανα γλιστρηματα αλλα μαλλον θα ξαναγραφτει.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα τα 2 τραγούδια σου

 

Χμ...   Αν σ'ενδιαφέρει μιά τραγουδοποιΐα περισότερο ιδιέταιρη

και προχωρημένη,θα χρειαστεί πολύ ...σκάψιμο ακόμη

Οπωσδήποτε όμως, μην τα παρατάς-συνέχισε !

 

Επίσης,αυτό που συνήθως ονομάζουμε ενορχήστρωση ενώ,

όσον αφορά το τραγούδι δεν είναι παρά "ηχητικό περιβάλον",

επηρεάζει πάρα πολύ την κρίση εκείνου που το ακούει για πρώτη φορά. Αυτός είναι ίσως ο λόγος γιά τα όχι και τόσο κολακευτικά

σχόλια που εισέπραξε αυτή σου η προσπάθεια,εννοώ δηλ. οτι τα περί

roc 'n dog εν πολλοίς ωφείλονται στο συγκεκριμένο ηχητικό στήσιμο

και τις επιροές του τραγουδιστή.

 

Αυτά γιά τη μουσική-γιά τους στίχους, άσε καλύτερα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου