Προς το περιεχόμενο

Ψηλος (Μελαχρινος...) ψαχνει για ζώνη κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ζωνη!  :P :P :P

 

Λοιπον, περα απο την πλακα, ειδα το θεμα με τις ζωνες που "ξεθαφτηκε" και θυμηθηκα τον καημο μου... Ειμαι σχετικα ψηλος (1,80φευγα) , και θελω να παιζω αρκετα χαμηλα, περιπου εκει που φοραει ο Papa-Hetfield τις κιθαρες (ναι, ναι, το ξερω, πολλοι απο σας θα πειτε πως δεν ειναι σωστο ενας κιθαριστας να παιζει με την κιθαρα τοσο χαμηλα, κλπ αλλα τι να κανουμε...). Ελα ομως που δεν εχω βρει καποια ζωνη που να με ικανοποιει και ως προς μηκος και ως προς πλατος (ειναι κ βαρια η les paul) και απο ποιοτητα. Η μια ζωνη που εχω, ειναι γυρω στο 1,70 αλλα θελω κατι παραπανω σε μηκος. Οποτε φτανουμε και στο ερωτημα:

 

ΕΣΕΙΣ αγαπητοι noizαδες, τι εχετε να προτεινετε?? (Κατα προτιμηση σε μαυρο χρωματακι...)

 

Υ.Γ. Καλο μηνα btw...

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να πας σε "καστομιά" απο καμιά μοδίστρα.  :P

 

Πάρε δύο ζώνες με το επιθυμητό πλάτος και σπατάλησε τη μια για προσθήκη στην άλλη...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να πας σε "καστομιά" απο καμιά μοδίστρα.  :P

 

Πάρε δύο ζώνες με το επιθυμητό πλάτος και σπατάλησε τη μια για προσθήκη στην άλλη...

 

Εχω κανει ηδη κατι παρομοιο : εχω δεσει μια nylon ζωνη σε μια δερματινη και τις χρησιμοποιω ετσι  ;D ;D ;D

 

Ειχα σκευτει να την κανω στα δερματαδικα στου Ψυρρη αλλα και παλι προτιμω κατι ετοιμο...

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου διαβασες το ζομπι  θεματακι , παρε λοιπον τηλ. τον Minotaur  να σου φτιαξει

μια ζωνη  στα μετρα σου......

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ζωνη!  :P :P :P

 

Λοιπον, περα απο την πλακα, ειδα το θεμα με τις ζωνες που "ξεθαφτηκε" και θυμηθηκα τον καημο μου... Ειμαι σχετικα ψηλος (1,80φευγα) , και θελω να παιζω αρκετα χαμηλα, περιπου εκει που φοραει ο Papa-Hetfield τις κιθαρες (ναι, ναι, το ξερω, πολλοι απο σας θα πειτε πως δεν ειναι σωστο ενας κιθαριστας να παιζει με την κιθαρα τοσο χαμηλα, κλπ αλλα τι να κανουμε...). Ελα ομως που δεν εχω βρει καποια ζωνη που να με ικανοποιει και ως προς μηκος και ως προς πλατος (ειναι κ βαρια η les paul) και απο ποιοτητα. Η μια ζωνη που εχω, ειναι γυρω στο 1,70 αλλα θελω κατι παραπανω σε μηκος. Οποτε φτανουμε και στο ερωτημα:

 

ΕΣΕΙΣ αγαπητοι noizαδες, τι εχετε να προτεινετε?? (Κατα προτιμηση σε μαυρο χρωματακι...)

 

Υ.Γ. Καλο μηνα btw...

 

Θα δυσκολευτείς φοβάμαι, και μου φαίνεται χλωμό να αποφύγεις την custom λύση.

 

Είμαι 1.92 - και με υπολογίσιμο προκοίλι  ;D- και παρ'όλη την πατέντα που έχω κάνει...θα ήθελα νά'χω κι άλλα μπόσικα.

 

 

Υ.Γ: ΠΟΥ βρήκες ζώνη 1.70;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ: ΠΟΥ βρήκες ζώνη 1.70;

 

Στον καγμακη, δεν ξερω αν εχει ακομα, ειναι μια Dunlop nylon με καψουλια...

 

Αφου διαβασες το ζομπι  θεματακι , παρε λοιπον τηλ. τον Minotaur  να σου φτιαξει

μια ζωνη  στα μετρα σου......

 

Απ'οσο ξερω, ο Minotaur φτιαχνει ζωνες σε ενα standard μεγεθος, και αυτο που αλλαζει ειναι το λουρακι. Δηλαδη παλι θα εχω μια μικρη ζωνη με μεγαλο λουρακι, οχι οτι εχω προβλημα, αλλα το σημειο στο οποιο ενωνεται η ζωνη με το λουρι θα βρισκεται ο ωμος μου, οποτε θα ειναι σα να φοραω nylon ζωνη κακης ποιοτητας...

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε βρές ενα σχέδιο,ψαξε κ παρε ενα δείγμα κ πηγαινε σε καποιον που ράβει με δερματα.Τσάντες,πορτοφόλια κτλ.Αυτοι θα σου κάνουν οτι θες οπως το θες κ εχουν ποιοτητα κ χρωματα κ ολα.Αν θες κοτσάρεις κ δικό σου σχέδιο μετα για μούρη κ μετα συγχωρήσεως δε μας χέζεις κ συ ρε μινοταυρε κ συ ρε μπαρμπαστάθη?

 

Πες του να σου φτιάξει κ 10μετρη αμα θες να βάλεις κ λάστιχο να την πετάς κ να ρχετε.Κάνε την φρισμπι :P

 

 

Εγω πήγα την παλιά την ψέυτικη κ αντεγραψα το σχέδιο με καλυτερα υλικά.Και έβαλα κ επένδυση μεσα κ οτι θες.Αν πραγματικά θες να κάνεις κάτι μπορεις να το κάνεις κ θα σου βγει οπως το σκέφτεσαι ακριβώς.Εμενα μου βγήκε κ 20 ευρω στην ξεφτίλα.Αν θα του βάλεις κ κεχριμπάρι πάνω εννοείται οτι θα ξεφύγεις κ απο τις τιμές των έτοιμων αλλα θα ξέρεις οτι εκανες κάτι αθάνατο κ ακριβως στα μέτρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες κοτσάρεις κ δικό σου σχέδιο μετα για μούρη κ μετα συγχωρήσεως δε μας χέζεις κ συ ρε μινοταυρε κ συ ρε μπαρμπαστάθη?

 

Πες του να σου φτιάξει κ 10μετρη αμα θες να βάλεις κ λάστιχο να την πετάς κ να ρχετε.Κάνε την φρισμπι :P

 

;D ;D ;D :) :) :) sorry, άχρηστο ποστ αλλά έπεσα στο πάτωμα απο τα γέλια  ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου