Προς το περιεχόμενο

Θέλω βοήθεια για αγορά wireless σύνδεση κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω αυτό

 

http://www.thomann.de/gr/akg_wms40_pro_single_gb_set_eu62.htm

 

Αν εξαιρέσεις ένα μικρό κόψιμο στα πρίμα το οποίο διορθώνεται εύκολα κατα τα άλλα με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένο

 

Χρονος ζωης μπαταριας? Παρεμβολες απο wifi, κινητα, και γενικα λοιπες ακτινοβολιες?

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα τί πρέπει να προσέξουμε στην αγορά ενός τέτοιου συστήματος?

Γίνονται τόσες συζητήσεις για τα καλώδια, για το μήκος τους, την 8ωράκιση τους και γενικότερα για την επίδραση τους στον τελικό ήχο και απο την άλλη μπορούμε να γλιτώσουμε αρκετά μέτρα με τα ασύρματα..

 

Με wireless λύση τελικά τί 8υσιάζουμε..

-δυναμική?

-ποιότητα?

 

πόσα πρέπει να δώσει κάποιος για να πάρει ένα αξιοπρεπές μηχάνημα?

 

Για απαντήστε και σε εμάς τους ανίδεους να μην την πατήσουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να προτείνω κάποια συγκεκριμένη μάρκα αβίαστα, αν και εγώ προτιμώ (και έχω βέβαια) ασύρματο σύστημα της SHURE όσον αφορά την κιθάρα. Όμως να επισημάνω μια μικρή μεν, αλλά σημαντική δε, λεπτομέρεια. Όταν προσανατολίζεστε σε αγορά οποιουδήποτε ασύρματου συστήματος, (κιθάρας, μικροφώνων, κ.λ.π.), να κοιτάτε πάντα τις συχνότητες λειτουργίας των συσκευών αυτών. Κάθε χώρα έχει παραχωρίσει ένα εύρος συχνοτήτων για αυτά τα συστήματα, όπου υποτείθεται ότι λειτουργούν απροβλημάτιστα, χωρίς παρεμβολές από άλλες ασύρματες εφαρμογές (π.χ. ραδοταξί) 

Για την Ελλάδα οι οριοθετημένες συχνότητες είναι 790-830Mhz.

Με βάση αυτό και όσον αφορά τα T.BONE προϊόντα, το κατάλληλο προϊόν για Ελλάδα είναι ακριβώς αυτό

  http://www.thomann.de/gr/the_tbone_tws16pt_800mhz.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου