Προς το περιεχόμενο

Blind Guardian - Time Stands Still (feat. GLORYHAMMER's Sozos Michael) | BGkakos


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guardianάκιδες του forum συγκεντρωθείτε γύρω απ'τη φωτιά για να σας πω μια ιστορία για ένα πολύ γενναίο ξωτικό και μια επική μάχη. Πρόκειται για τον Fingolfin και την μονομαχία του με έναν εκ των Βάλαρ, τον Morgoth, τον οποίον μάλιστα ο ίδιος τον προκάλεσε!! Τα υπόλοιπα τα περιγράφουν καλύτερα από μένα οι στίχοι του Hansi Kursch! 😁

Λοιπόν, φίλτατοι τι έχουμε εδώ? Έχουμε μία εκ των κορυφαίων συνθέσεων των Blind Guardian απ'το concept album τους "Nightfall In Middle-Earth" το μακρινό, πλέον, 1998. Κομμάτι-ανατριχίλα που μιλάει για την προαναφερθείσα μάχη η οποία, αν έχεις γνώση για τα μεγέθη των 2 μερών (σωματικά και σαν ιδιότητες-παρουσίες), δεν μπορεί να σε αφήσει ασυγκίνητο!

Έκανα ό,τι καλύτερο μπορούσα, μαζί με τον Sozos Michael των Gloryhammer για ακόμη μια φορά, να το φέρουμε εις πέρας με το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα! Και αυτό γιατί, ειδικά όταν πρόκειται για Guardian, έχω έναν λόγο παραπάνω να βάλω το μεράκι μου!

Στα τεχνικά τώρα:
--- Ηχογραφημένο, μιξαρισμένο στο Reaper.
--- Masterαρισμένο με T-racks.
--- Τα ντραμς είναι το suite του KRIMH από την Bogren Digital.
--- Μπάσο έχω γράψει με ένα μπάσο της Harley Benton και σαν amp software έχω το Bass Knob.
--- Ρυθμικές κιθάρες είναι 4, με το MLC S_zero 100 της Bogren Digital. 
--- Lead και solo κιθάρες είναι με διάφορους ενισχυτές από Amplitube 4 μαζί με guitarhack impulses.
--- Κάρτα ήχου η Focusrite Scarlett 18i20.


Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να σας αρέσει... Περιμένω γνώμες!!! 
Stay safe & keep it heavy!!!

 

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα και σε παρόμοιο cover σας θα μπορούσα να ακούσω άνετα αυτό αντί του ορίτζιναλ. Και πάλι πολλά μπράβο.

 

Η ibanez ποια είναι? Υπάρχει κάποιο Link? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, noe13 είπε

Φίλε σορρυ που μου είχε ξεφύγει τόσες ώρες.... Δεν έχω κάτι να πω, μου έπεσε το σαγόνι... Συγχαρητήρια... 

Να'σαι καλά φίλε μου, σε ευχαριστώ!

 

11 ώρες πριν, mpamps είπε

Καταπληκτική δουλειά για άλλη μια φορά!

Μπράβο παιδιά!

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

 

3 ώρες πριν, John Goumis είπε

Όπως είπα και σε παρόμοιο cover σας θα μπορούσα να ακούσω άνετα αυτό αντί του ορίτζιναλ. Και πάλι πολλά μπράβο.

 

Η ibanez ποια είναι? Υπάρχει κάποιο Link? 

 

Το θυμάμαι το σχόλιό σου...Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Η ibanez είναι η GRGR221PA-AQB και με αυτήν έχω γράψει τις δεξιές ρυθμικές κιθάρες καθώς και όλα τα leads & solos.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου