Προς το περιεχόμενο

new rack day!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ενυδρειο εεε???????? εχω ενα 250αρι με κιχλιδες.... καμμενο χαρτι σου λεω...

 

 

ΑΑΑΑΑ καλα εσυ εχεις κανα δεντρο πισω στην αυλη που βγαζει ευρο ρε παιδι μου? 250εεε? κιχλιδες αν δεν κανω λαθος oscar και τετοια? http://www.aquariumi.ru/fishki/cihlid/disk/disk1.jpg

 

Εγω εχω 2 ενα με τροπικα 100λιτρα με σκαλαρια και μολλυ και ενα μικρο 30λιτρα με κρυου νερου οραντα,χρυσοψαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι τα θες μωρέ αυτά....

Αφού ο ήχος είναι στα δάχτυλά ρε brain...

Όταν μεγαλώσεις λίγο πάλι με tonelab θα παίζεις....

Γιατί δεν θα μπορείς να κουβαλάς ;D ;D ;D ;D ;D

Εύγε νέε μου...συνέχισε έτσι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περασα πολυ καιρο με τα rack, αλλα παντα νιωθω μια συμπαθεια για τους ρακαδες! Μεγεια το συστημα, σου ευχομαι να το χαρεις!

Πες μας ομως μερικα πραγματα για το πως το εστησες, τη δρομολογηση του σηματος σου κλπ και ασε τα ενυδρεια!

 

Το G σε βαζει σε πειρασμο για αρρωστημενα rack ρε γαμωτο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δρομολογηση σηματος...

 

gtr-->Vht --(aux out)--- korg dtr 1000

              --(rec out)--- εξοδος απευθειας για ηχογραφηση (μελλοντικα για στησιμο w/d/w) @panel output E

              --(efx send)-- masotti od-- vht (efx return)

              -- (out)------ @ panel output A

 

panel input tc in--->tc g system brain-- (loop 1)---xotic bb preamp

                                                        -- (loop 2)---xotic ac

                                                        -- (loop 3)---hermida mosferatu

                                                        -- (loop 4)---lovepadal karl fuzz

                                                        -- (insert send)-- mesa studio in

                                                        -- (insert return)-- mesa studio efx send

                                                        -- (out left mono)-- @panel output B

 

panel input modfactor in--->modfactor in (L)-- modfactor out (L)-- @panel output C

panel input timefactor in--->timefactor in (L)-- timefactor out (L)-- @panel output D

 

τα midi ειναι tc->vht->modfactor->timefactor->panel midi out

 

το πανελ βοηθαει στο οτι μπορεις να αλλαξεις ανα πασα ωρα και στιγμη την δρομολογηση του σηματος στα εφφε (η ακομα και να αφαιρεσεις εφφε) χωρις να χαλασεις τα καλωδια απο μεσα, απλα αλλαζοντας τρια βυσματα.επισης στο πανελ υπαρχει gtr in, expression modfactor in, expression timefactor in, 3-way switch control for modfactor, 3-way switch control for timefactor. η μιδι εξοδος ειναι 7pin για να μπορει να στελνει και 9-12V σε πεταλια στο πατωμα

 

@makis εχει καταπληκτικο simulation και οφειλεται στο οτι εχει μια λαμπα αφιερωμενη σε ενισχυτικο σταδιο της ταξης του 1,5w

 

ελπιζω να ειναι κατανοητο οπως το εγραψα (εγω το καταλαβαινω παντως...)

 

@stavrillian δεν ειναι ονο το g που σε βαζει σε πειρασμο... λιγο να σου αρεσουν αμα τα δεις απο κοντα (και τα δουλεψεις) there is no turning back...

 

@nuno... κρυβε λογια κρυβε λογια!!! σειρα σου για φωτο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 αιωνιος φοιτητης λογο προβληματων υγειας.

Αλλα αρκετα προσγειωμενος δυστυχως αλλα μερικες φορες με οταν δεν εχω τι να κανω  (καλη ωρα) με πιανει παλιμπαιδισμος οποτε με εχετε γνωρισει σε κατασταση απολυτης βαριεμαρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τα θες μωρέ αυτά....

Αφού ο ήχος είναι στα δάχτυλά ρε brain...

Όταν μεγαλώσεις λίγο πάλι με tonelab θα παίζεις....

Γιατί δεν θα μπορείς να κουβαλάς ;D ;D ;D ;D ;D

Εύγε νέε μου...συνέχισε έτσι!!!!

 

Κωστακη δεν ξερω αν ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να σου ευχηθω να ζησεις κι εσυ τον παραγοντα ΚΟΥΒΑΛΗΜΑ. Μερικοι απο εμας εδω μεσα ξερουμε τι σημαινει να πρεπει να κουβαλας το κτηνος (που καποτε κι εγω ειχα) ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ κι οχι μονο μια φορα στη ζωη μας η οχι μονο για να αλλαξουμε καποιο απο τα "συστατικα" αλλα ΟΛΟ το ρακ.

Καποιοι απο εμας εδω μεσα παιζουμε πιο συχνα απο το να παιζουμε ΜΟΝΟ στα γενεθλια της Μαριγως, η ΜΟΝΟ για την πλακα μας και ο παραγοντας ΒΑΡΟΣ και ΜΑΝΟΥΡΑ (οταν δεν εχεις την πολυτελεια να εχεις guitar tech) αρχιζει να παιζει ΠΟΛΥ μεγαλυτερο ρολο απο αυτον που τοσο ελαφρα περιγραφεις.

 

Τελος παω να καρφωσω την tonelab κι αφηνω σε αλλους το κουβαλημα. ΑΛΛΟ ΕΝΑ (ξεκουραστο) gig tonight ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιτ.... το rack εχει ροδακια... και συνολικο βαρος 16 κιλα... δεν ειναι τοσο τραγικο...

 

χωρια οτι λογω δουλειας εχω κουβαλησει παρα μα παρα πολλα rack και οχι μονο 16 κιλα...οποτε αυτο δεν με χαλαει αφου ειναι για την παρτη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κωστακη δεν ξερω αν ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να σου ευχηθω να ζησεις κι εσυ τον παραγοντα ΚΟΥΒΑΛΗΜΑ. Μερικοι απο εμας εδω μεσα ξερουμε τι σημαινει να πρεπει να κουβαλας το κτηνος (που καποτε κι εγω ειχα) ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ κι οχι μονο μια φορα στη ζωη μας 

και τι μας πέρασες 17 χρόνια στο γυμναστήριο τί κάναμε ??

 

http://www.metacafe.com/watch/780172/bush_body_bilder/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ προσεγμένο ρακ και με μεγάλη σημασία στη λεπτομέρεια. Καλόπαιχτο σου εύχομαι, και δεν έχει σημασία που είναι βασικά για το σπίτι (αν και με ένα δίδυμο backup βγαίνει άνετα για... παγκόσμια περιοδεία). Αν έχεις κουραστεί να το αποκτήσεις είναι βέβαιο ότι θα το καταευχαριστηθείς either way...

 

Βασικά δεν του λείπει τίποτα, πιστεύω. Ήθελα να ρωτήσω πώς τα πάει το Lovepedal Karl Fuzz (συνήθως ορισμένα φαζ δυσανασχετούν αν δεν βρίσκονται αμέσως μετά τους μαγνήτες, και ειδικά αν δεχτούν buffered σήμα).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου