Προς το περιεχόμενο

Πεταλιέρα και Μαγνήτες


su zu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν απο ενισχυτή έναν Fender 15 watt έχω. Τρανζιστοροκατάσταση. Χάλια δηλαδή. Το επόμενο που θα ρώταγα ήταν ο ενισχυτής αν και να σου πω την αλήθεια απο ενισχυτή δεν έχω πρόβλημα. Αυτό το λέω γιατι πηγαίνω και παίζω στο ηομε στθδιο ενός φιλου όπου έχει διόλου ευκαταφρόνητα πράματα. Οπότε η πεταλιέρα με καίει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ προτείνω Tonelab SE και σαν δεύτερη εναλλακτική την 1500G.Πραγματικά στον 15άρι δεν θα καταλάβεις και πολλά απο την πεταλιέρα.

 

Υ.Γ Metalash τον ίδιο ενισχυτη έχουμε και σε πληροφορώ με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο σε πολλά live:wink:.Εντάξει δεν γ%#ει κιόλας αλλά μπορεί να αναδείξει καλύτερα την gt-8 παρά ένας καημένος 15άρης

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ρε janick?Εχεις κ συ peavey xpress 112 50w? Τον εχεις πειραξει καθολου?Κ παs live με αυτον ε?Δηλαφη να αρχισω να του συμπεριφερωμε καλυτερα? :)& :D ..Απλα οταν ειπα οτι δεν ειναι κ κατι αξιολογο εννοουσα οτι μπορω να καταλαβω τι διαφορα θα εχω με λαμπα..

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε για την gnx3 ή την gnx 4 της digitech; Φανταζομαι οτι η tonelab ειναι περισσοτερο κιθαριστικη αλλα σαν ποιοτητα ηχου εχουν μεγαλη διαφορα ? θα μπορουσατε να μου κανετε μια συγκριση με την gnx 3 που σκεφτομαι να αγορασω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε για την gnx3 ή την gnx 4 της digitech; Φανταζομαι οτι η tonelab ειναι περισσοτερο κιθαριστικη αλλα σαν ποιοτητα ηχου εχουν μεγαλη διαφορα ? θα μπορουσατε να μου κανετε μια συγκριση με την gnx 3 που σκεφτομαι να αγορασω ?

 

Τουλάχιστον η GNX 1 που έχω δοκιμάσει είναι αξιοπρεπέστατο μηχάνημα,ακόμα και το ταπεινό RP 80 που έχω στην κατοχή μου δεν "φωνάζει" ακόμα πως θέλει αλλαγή.

 

Η GNX 1 έχει άπειρες παραμέτρους κατά τα ειοθώτα της DigiTech,είναι πολύ βολική,και παρόλο που η γενικότερη αίσθηση που αποκομίζεις είναι ένας ψιλοmetal προσανατολισμός,έχει αρκετoύς κορυφαίους vintage ήχους και γενικά πιό δυνατά "βρώμικα" από τη Vox, η οποία βέβαια σκοτώνει κόσμο στην φυσικότητα των ήχων.

 

Για την GNX 3 δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο,γενικά η πλατφόρμα είναι η GNX 1 με ορισμένες αναβαθμίσεις.

 

Δική μου γνώμη είναι να μην στεκόμαστε στα γενικά χαρακτηριστικά ενός εργαλείου.Αν προκύψει ένας ήχος που μας "κάνει",δεν πα νά'ναι τρανζίστορ,λάμπα,κομοδίνο,πλυντήριο και απλώστρα.Μας κάνει;Τέλος!

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δική μου γνώμη είναι να μην στεκόμαστε στα γενικά χαρακτηριστικά ενός εργαλείου.Αν προκύψει ένας ήχος που μας "κάνει"' date='δεν πα νά'ναι τρανζίστορ,λάμπα,κομοδίνο,πλυντήριο και απλώστρα.Μας κάνει;Τέλος![/quote']

 

+1024 :D

 

Και εγώ μαζί σου!

 

Την GNX3 την άκουσα εγώ παιδιά είναι η GNX1 με περισσότερα χαρακτηριστικά και ελαφρώς καλύτερη ποιότητα ήχου

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου