Προς το περιεχόμενο

Aυξήσεις στα πετάλια Electro Harmonix


PGS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Σε μία απ' τις συνήθεις αναζητήσεις στο thomann κοίταξα το electroharmonix deluxe memory man που μέχρι πρόσφατα το έβλεπα γύρω στα 160κάτι ευρώ και ξαφνικά σήμερα το είδα 259. Είμαστε σοβαροί? Τι σόι αυξήσεις είναι αυτές? Αν υπήρχε κιθαροπληθορισμός θα έτρεχε με 50%...

Έλεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶λλα προιοντα που θυμάμαι εγώ έχουν ακόμα ίδιες τιμές.Μήπως δε φταίει ο Θωμάς αλλά η EH;Λέω εγώ τώρα...

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶λλα προιοντα που θυμάμαι εγώ έχουν ακόμα ίδιες τιμές.Μήπως δε φταίει ο Θωμάς αλλά η EH;Λέω εγώ τώρα...

Μάλλον δίκιο έχεις αλλά όπως και να έχει δεν είναι πράγματα αυτά... Με το που πιάσει κάτι στην αγορά εκτοξεύεται η τιμή του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Σε μία απ' τις συνήθεις αναζητήσεις στο thomann κοίταξα το electroharmonix deluxe memory man που μέχρι πρόσφατα το έβλεπα γύρω στα 160κάτι ευρώ και ξαφνικά σήμερα το είδα 259. Είμαστε σοβαροί? Τι σόι αυξήσεις είναι αυτές? Αν υπήρχε κιθαροπληθορισμός θα έτρεχε με 50%...

Έλεος...

 

Κλασσική 'ελληνική' αντίδραση... :roll:

 

Προφανώς δεν τρέχει κάτι με τον Τόμαν. Θα πρέπει να σκεφτείς και ότι το προϊόν είσαι εισαγώμενο από την Αμερική, η τιμολογιακή πολιτική μερικών αμερικάνικων εταιρειών μεταβάλεται με την ισοτιμία του δολλαρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αρχείο αγορών μου στο thomann βλέπω ότι 20.7.2004 είχα πάρει το memory man με 175 ευρώ.

 

Aν δείς στα υπόλοιπα γερμανικά πολυκαταστήματα όπως το musicstore, musik-produktiv oι τιμές είναι στα +-250 ευρώ.

 

Επίσης αν δείς και στο ebay.com οι τιμές είναι και πάλι στα 250 δολλάρια, οπότε η αύξηση προέρχεται από την EH και όχι από το thomann...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μεριά της EH είναι η αύξηση, yπάρχει έλλειψη σε κάποιο βασικό component που χρησιμοποιείται για την κατασκευή του.

 

PRICE INCREASE in July 2006' date=' these were too much of a bargain, I knew it was too good to be true. Prices went up $10 in early 2006 then 30% more in mid July. They are still a good deal, and will become extinct soon due to the NOS delay chips used, so grab one while you can, sorry about that![/quote']

 

http://www.analogman.com/eh.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου