Προς το περιεχόμενο

Χρειάζονται τα μικρόφωνα προενίσχυση?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω ένα εκ των Shure 58 και BEHRINGER B1 η απορία μου είναι η εξής: Χρειάζονται τα μικρόφωνα αυτά απαραίτητα προενίσχυση? Μπορώ να τα συνδέσω χρησιμοποιώντας ένα καλώδιο (θυληκό XLR/ jack) π.χ.http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=12605  απευθείας στην κάρτα ήχου? Το ρωτάω επειδή η κάρτα ήχου μου δεν διαθέτει είσοδο XLR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..θα μπορούσες να  συνδέσεις τα μικς με αυτό το καλώδιο..

να πάρουμε όμως τα πράγματα με μιά σειρά? τί ακριβώς θες να ηχογραφήσεις? τα 2 μικρόφωνα που παραθέτεις είναι τελείως διαφορετικά και για άλλες χρήσεις..η κάρτα ήχου σου ποιά είναι?

από ότι κατάλαβα δεν έχει προενίσχυση άρα θα χρειαστείς μία..τα μικρόφωνα φυσικά και χρειάζονται προενίσχυση.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να ηχογραφήσω φωνητικά κυριώς... αλλά αν χρειάζονται προενίσχυση μάλλον πρέπει να ξοδευτώ για καινούργεια κάρτα. Βασικά το B1 θέλω να πάρω απλά είδα ότι το shure πάει πολύ καλά σε πωλήσεις για αυτό ρώτησα. Είναι η πρώτη φορά που θα πάρω μικρόφωνο και είμαι λίγο πελαγωμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου